eReport.sk
Foto: Archív

Smer-SD sa obracia na Európsku komisiu: Chce, aby začala konať voči slovenskej vláde

Smer-SD sa obracia na Európsku komisiu, chce, aby začala konať voči slovenskej vláde pre porušovanie ľudských práv a narúšanie princípov právneho štátu. Odvoláva sa na základy existencie Európskej únie. Informoval o tom šéf strany Robert Fico na pondelkovej tlačovej konferencii, na ktorú nepozval slovenské, iba české médiá. Situáciu na Slovensku označil za memento toho, čo sa môže stať, keď sa k moci dostanú “nevzdelaní, neskúsení ľudia, často s pochybnou minulosťou”.

Porušovanie ľudských práv?

„Očakávame, že Európska komisia sa bude neudržateľnou situáciou na Slovensku zaoberať. Vychádzame z toho, že ak EK zaujíma obyčajný legislatívny proces v Maďarsku alebo Poľsku, tak ju musia zaujímať prípady zatvárania nevinných ľudí z čisto politických dôvodov. Preto v mene Smeru-SD vyzývam EK, aby začala konať proti vláde SR za to, že rozvracia právny štát a porušuje ľudské práva, čo sú základné hodnoty fungovania EÚ,” uviedol Fico.

Šéf Smeru-SD opätovne hovorí o závažnosti situácie v bezpečnostných zložkách. Trvá na tom, že vyšetrovania viacerých káuz boli manipulované. Odmieta politizáciu procesov vyšetrovania v “živých veciach” zo strany Smeru-SD. Podotkol, že ide o viacerých bývalých nominantov jeho vlád, ktorí podľa neho robili svoju prácu dobre. Dodal, že strana Smer-SD musí upozorňovať na rozvrat právneho štátu na Slovensku.

Prečítajte si:

  1. Robert Fico počas tlačovky k bezpečnostnej rade.
  2. Zľava Peter Pellegrini a Robert Fico.
  3. Monika Beňová (Smer-SD).

Argumentoval správou Slovenskej informačnej služby, ktorá hovorí o podozreniach z manipulovania vyšetrovaní káuz, ako aj uznesením o vznesení obvinenia voči nedávno zadržaným vyšetrovateľom Národnej kriminálne agentúry. Hovorí, že toto nestojí na výmysloch a indíciách, ale že boli obvinení na základe legálneho odpočúvania. Obsah ich rozhovorov podľa Fica dokazuje, že vyšetrovatelia chceli zlikvidovať policajnú inšpekciu, aby ich nestíhala.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Aktuálne

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti