eReport.sk
Bizarná štatistika
Na Novom Zélande žije aktuálne takmer päťnásobne viac oviec ako ľudí. Foto: shutterstock

Bizarná štatistika z Nového Zélandu. Žije tam len päťnásobne viac oviec ako ľudí. Čiže najmenej za posledných 170 rokov

Bizarná štatistika. Na Novom Zélande žije aktuálne takmer päťnásobne viac oviec ako ľudí. Napriek tomuto „prečísleniu“ ide o vôbec najnižší „náskok“, aký tam majú ovce pred ľuďmi od polovice 19. storočia. Vyplýva to z údajov, ktoré zverejnil v pondelok novozélandský štatistický úrad.

Na Novom Zélande je podľa najnovšieho päťročného sčítania štatistického úradu (Stats NZ) oveľa menej oviec ako v Austrálii, a to napriek tomu, že je táto ostrovná krajina častým terčom vtipov týkajúcich sa práve početnosti týchto zvierat.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Jacinda Ardernová
  2. Austrálska vláda v utorok oznámila, že odstráni zo všetkých svojich zariadení čínsku aplikáciu TikTok.
  3. Nový Zéland pozná meno nového premiéra
  4. Blíži sa koniec populárnych aplikácií?
  5. Čína podporuje ekonomiku Ruska v čase, keď ho Západ trestá sankciami za útočnú vojnu na Ukrajine. to Vyhlásil to v stredu generálny tajomník Severoatlantickej aliancie (NATO) Jens Stoltenberg.
  6. Z Kennedyho vesmírneho strediska

Ovčia populácia na Novom Zélande v júni 2022 predstavovala 25,3 milióna jedincov, čo je o dve percentá, respektíve o 400.000, oviec menej, ako pri predošlom sčítaní pred piatimi rokmi.

Počty od roku 1850

„Pomer počtu oviec k počtu ľudí klesol k roku 2022 pod päť ku jednej, čo sa stalo prvýkrát od roku 1850, od ktorého sa zaznamenáva početnosť ovčej populácie,“ uviedol Jason Attewell, analytik zo Stats NZ. Dodal, že v tomto smere bol rekordný rok 1982, keď na Novom Zélande pripadlo na jednu osobu 22 oviec.

Attewell ďalej priblížil, že v Austrálii žije aktuálne trikrát viac oviec, než na Novom Zélande: na jedného obyvateľa tam však pripadajú približne tri tieto zvieratá.

Svetový výrobca vlny

Nový Zéland s 5,2 miliónom obyvateľov je jedným z hlavných svetových exportérov vlny, pričom len vlani vyviezol do zahraničia vlnu v hodnote 263 miliónov eur. Rastúce náklady na chov a klesajúce ceny vlny však zapríčinili výrazný pokles ovčej populácie v tejto krajine, kde žilo ešte v 80. rokoch minulého storočia 72 miliónov týchto zvierat.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Bizarná štatistika z Nového Zélandu. Žije tam len päťnásobne viac oviec ako ľudí. Čiže najmenej za posledných 170 rokov

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti