eReport.sk
Liberálka Janka Bittó Cigániková sa s vervou vlčice pustila do svojho koaličného poslaneckého kolegu z OĽANO Györgya Gyimesiho. Zdroj: screenshot video

Bittó Cigániková ostro: Politici nemajú ani euro svoje vlastné. Všetko, čo my si berieme museli ľudia niekde zarobiť

„Vojna“ medzi SaS a OĽANO, zdá sa, ešte nedosiahla svoj vrchol, pretože sa odohráva na všetkých frontoch. A zapája sa do nej prakticky každý z oboch táborov. Kedy sa skončí nevie nikto, rovnako tak ako to celé dopadne.

Vykopaná „vojnová sekera“ už dávno nie je len medzi šéfmi oboch koaličných strán, teda Richardom Sulíkom a Igorom Matovičom, ale aj medzi poslancami parlamentu za oba politické subjekty. Hádky o všetko možné sú prakticky na dennom poriadku a televízny diváci si jednu takú mohli „vychutnať“ aj v diskusii na TA3 v relácii V politike medzi liberálkou Jankou Bittó Cigánikovou a poslancom z „obyčajných ľudí“ György Gyimesim. Bittó Cigániková k tomu nielen napísala krátky status, ale priložila aj krátke video z uvedenej diskusie.

Čím viac politici vyberú, tým viac môžu rozdávať

Janka Bittó Cigániková hneď v úvode statusu priznáva, že jej poslanecký kolega z koalície Gyimesi ju aj po tom všetko dokázal šokovať keď povedal, že „nevidí dôvod nezvyšovať dane“. Jeho „nastaveniu“ vraj ona vôbec nerozumie. „Vezmime všetkým čo najviac, aby sme mohli potom rozdávať aj tam, kde to nepotrebujú. Ako je to v prípade balíčka Igora Matoviča, kde sa na krúžky deťom poslancov zbierajú invalidní dôchodcovia…,“ konštatuje liberálka, podľa ktorej niektoré politické strany považujú zvyšovanie daní za národný šport. „Dôvod je jednoduchý – politici nemajú žiadne svoje peniaze. Na všetko, čím disponujú museli zarobiť občania a ako daň či odvod im to štát zobral do svojho rozpočtu. A čím viac vyberú, tým viac môžu rozdávať. Ale takto sa to predsa nerobí…,“ uzatvára svoj krátky statuse Janka Bittó Cigániková.

Liberálka svojho koaličného poslanca chcela presvedčiť o ich pravde aj v samotnej diskusnej relácii, kde mu povedala: „Nadvýdavok je 1,3 miliardový balíček, ktorý ste schválili aj vy, pán Gyimesi. A rozbili ste tým úplne rozpočet. A týždeň na to hovoríte, že nie sú peniaze. Tam sú tie nadvýdavky.“ Dobre „rozbehnutá“ poslankyňa sa ale nemienila nechať zastaviť. „Samosprávy, podľa vás, nadvýdavky nemajú? Lebo aj im beriete 500 miliónov v tom vašom balíčku. A tí majú ti isté nadvýdavky, ktoré hovoríte o štáte. Čieže ak by sme tu nemali toho balíčka, tak by sme tu mali oveľa viac peňazí a bolo by aj na zvyšovanie platov učiteľov, aj na zvyšovanie platov sestier a iných zdravotníkov. Toto mala byť priorita, lenže nie je. Vám je priorita tá vaša bigotná predstava mama, otec dieťa, týmto treba pomôcť,“ ťala do živého liberálka.

Bezdetná žena zaplatí zo svojich peňazí deti poslancov

Už trochu upokojená Bittó Cigániková síce uznala, že je treba pomôcť aj tým, ale nesúhlasí s tým, aby pokladníčka, ktorá niekde v Brezne zarába 600 eur, ktorá je bezdetná, prípadne s odrastenými deťmi, platila zo svojich peňazí na deti poslancov. „Toto je čo za pomoc, prosím vás?“ spýtala sa Gyimesiho. Janka Bittó Cigániková netají, že je treba pomáhať, ale aj matkám samoživiteľkám, dôchodcom, ľuďom, ktorí pracujú ale sú v riziku chudoby a nielen tým, ktorí vyhovujú predstavám OĽANO.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Netajili emócie po schválení návrhu: Chrbtom Igor Matovič a György Gyimesi (obaja OĽaNO).
  2. Predseda strany SaS Richard Sulík.
  3. Minister hospodárstva SR Richard Sulík (SaS) počas 79. rokovania vlády SR 11. mája 2022 v Bratislave.
  4. Podpredseda vlády a minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO).
  5. November 2021: Zástupcovia Slovenskej komry učiteľov počas protestu pred Úradom vlády SR.

Vy nevidíte dôvod na to nezvyšovať dane. Počujete sa? No tak my nevidíme dôvod na to zvyšovať dane. Politici nemajú ani euro svoje vlastné. Všetko, čo my si berieme tí ľudia museli niekde zarobiť. Vy sa tvárite, že bohaté firmy, ale výsledok bude taký, že zo nakoniec vždy zaplatia ľudia, lebo tie firmy si to premietnu do cien. A to dobre viete,“ kopla si ešte raz liberálka do „obyčajného človeka“.

Zdroj: fb / Janka Bittó Cigániková


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Bittó Cigániková ostro: Politici nemajú ani euro svoje vlastné. Všetko, čo my si berieme museli ľudia niekde zarobiť

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti