eReport.sk
Podpredseda vlády a minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO).
Podpredseda vlády a minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO). Foto: tasr

VIDEO Skončí na politickej samotke? Matovič už kritizuje aj Kollára: Napľul do očí čestným Slovákom!

Matovič, zdá sa, ide na plný plyn. Už nekritizuje iba sulíkovcov, pustil sa aj do kollárovcov, čo je dosť vzácny jav. Je za tým celkom jednoduchý dôvod, ktorý líder OĽANO označil za „pľuvanec do očí všetkým čestným ľuďom na Slovensku.“ Pravdou však je, že aj ministrovi financií je bohate čo vyčítať. Po tom, čo je v pernamentom spore s liberálmi, „šije“ už aj do hnutia Sme rodina. Ak to takto bude ďalej pokračovať, jemu aj OĽANO sa môže pokojne stať, že postupne už nebudú mať nikoho do politickej partie.

Minister financií a líder hnutia OĽANO Igor Matovič (OĽANO) tvrdí, že legitimizácia Petra Pellegriniho (Hlas-SD) stranami SaS, Sme rodina a médiami je pľuvanec do očí všetkým čestným ľuďom na Slovensku. TASR o tom informoval hovorca OĽANO Matúš Bystriansky.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ministerstvo financií SR. Foto: eReport
  2. Bývalý podpredseda vlády, minister financií SR a exporadca ukrajinskej vlády Ivan Mikloš.
  3. Zuzana Čaputová
  4. November 2021: Zástupcovia Slovenskej komry učiteľov počas protestu pred Úradom vlády SR.
  5. Aj takéto odznaky zdobia účastníkov zhromaždení Za slušné Slovensko na slovenských námestiach.
  6. Igor Matovič
  7. Minister hospodárstva SR a prvý podpredseda vlády pre ekonomiku SR Richard Sulík (SaS).

„Hlboko nesúhlasím s relativizovaním zločinov, ktoré páchali členovia strany Hlas na čele s jej predsedom Petrom Pellegrinim,“ povedal Matovič. Zároveň Pellegrinimu vyčíta, že dlhé roky pracoval pre Smer-SD.

Kollár sa nebráni ani politikom z Republiky

Hnutie Sme rodina ani SaS nevylúčili spoluprácu s Hlasom-SD. Predseda Sme rodina a parlamentu Boris Kollár v pondelok uviedol, že  hnutie nemá problém spolupracovať s mimoparlamentným Hlasom-SD i ďalšími mimoparlamentnými či opozičnými stranami v jesenných voľbách. Niekde sa podľa neho môže stať, že dôjde k vytvoreniu partnerstva s ĽSNS či mimoparlamentnou Republikou.

VIDEO Šéf Sme rodina Boris Kollár o spolupráci v jesenných voľbách

Poslankyňa Národnej rady (NR) SR za SaS Jana Bittó Cigániková koncom mája vylúčila, že by Hlas-SD a SaS boli dohodnutí na rozbití súčasnej vlády. Zároveň uviedla, že ak v budúcnosti nebude iná možnosť a bude to lepšie pre Slovensko, SaS sa môže dostať do situácie, že bude po voľbách na stole otázka o možnosti rokovať s Hlasom-SD o spoločnej koalícii.

Cigánikova o Matovičovi: Pomáha Ficovi

Práve Cigániková dnes onálepkovala Matoviča za politika, ktorý pomáha šéfovi Smeru-SD Robertovi Ficovi. Urobila tak v reakcii na vyhlásenie lídra OĽANO, ktorý avizoval zvýšenie platov školským zamestnancom o 10 percent. To, však spôsobom zvýšenia niektorých daní, čo je pre liberálov červená čiara.

Saskárka v tejto súvislosti urobila dôsledný výpočet nedodržaných sľubov a tiež prešľapov bývalého premiéra Matoviča a takpovediac ho spojila s Ficom:

Zdroj: fb/jankabittociganikova

Zdroj: tasr/eReport


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Skončí na politickej samotke? Matovič už kritizuje aj Kollára: Napľul do očí čestným Slovákom!

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti