eReport.sk
Boris Kollár, foto: tasr

Nedeľná chvíľka poézie. Kollár recitoval, Fico to zaklincoval

Diváci nedeľných politických diskusií si už zvykli na všeličo. Ale líder strany Sme rodina Boris Kollár tento raz posunul latku predsa len o čosi vyššie. Počas debaty v relácii televízie Markíza Na telo totiž začal recitovať Mor ho! Chcel zapôsobiť na opozičného poslanca Roberta Fica (Smer-SD).

Kollár sa Ficom nezhodli na tom, či Ukrajine treba posielať zbrane. Expremiér je proti. „Je to v rozpore s našim ponímaním posielať zbrane do vojnového konfliktu, s ktorým nič nemáme. To je náš názor. Máme iný názor ako má vláda,“ povedal v diskusii Fico. Šéf parlamentu mu však vyčíta, že „drukuje Moskve“, hoci v minulosti „za fotku s Obamom doniesol desať najťažších teroristov“ či nakupoval americké stíhačky.

Kollár tvrdí, že v zahraničnej politike by sa Slovensko malo správať hrdo. – Foto: fb/NatelosMichalomKovacicomTVMarkiza

„V zahraničnej politike aj keď sme malý národ, mali by sme byť hrdý a svojbytný. Takého si budú vážiť. Ale keď sa budeme chovať ako nejaká handra, ako lokaj, či raz v Amerike, potom v Bruseli, potom v Moskve, tak si nás nikto nebude vážiť,“ povedal Kollár a vytiahol papier. „Tu vám prečítam jednu vec,“ nadýchol sa predseda parlamentu a spustil verše z básne od Sama Chalupku Mor ho!.

„A ty mor ho – hoj mor ho, detvo môjho rodu, kto kradmou rukou siahne na tvoju slobodu, a čo i tam dušu dáš v tom boji divokom, mor ty len…a voľ byť,“ zasekol sa Kollár a pohotový moderátor ho opravil: „Voľ nebyť, ako byť otrokom.“. Nedeľná chvíľka poézie trochu zaskočila aj Fica. „To ste mohli vedieť aj naspamäť,“ skonštatoval. „Pán Fico, teraz sa o tom nemusíme baviť, ja vám to dám. Vy si to vylepte nad zrkadlo,“ odporučil mu Kollár. Bývalý premiér však tvrdí, že známe štvorveršie naspamäť vie.

Čítajte viac:

  1. Na kombosnímke zľava Ján Benčík a Robert Fico.
  2. Boris Kollár v Izraeli.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nedeľná chvíľka poézie. Kollár recitoval, Fico to zaklincoval

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti