eReport.sk
Belousovová o oslobodzujúcom rozsudku nad Kočnerom
Anna Belousovová Foto: tasr

Belousovová o návšteve holandského kráľa: Čaputová má pravdu, naozaj nerozumie vlastnému národu!


Belousovová o návšteve holandského kráľa. Politička Anna Belousovová (Národ a spravodlivosť) kritizuje prezidentku SR Zuzanu Čaputovú za priebeh návštevy holandského kráľa Viliama Alexandra na Slovensku. Kráľovský pár sa podľa nej nemal šancu dozvedieť, aká je v skutočnosti situácia na Slovensku. Čaputová vraj ponúkla kráľovskému páru pohľad na akúsi dokonalú krajinu, ktorej jediným problémom je LGBTI komunita a triedenie fľašiek.

Belousovová o návšteve holandského kráľa

Kráľovský pár zobrala na Devín, do historického centra Bratislavy. Pripomenuli si vraždu novinára Jána Kuciaka, navštívili bar Tepláreň. Strkali odpadky do automatu na výkup PET fliaš, alebo sa kochali prírodou v TANAPe.

Demokracia vs. monarchia

Nie je výnimkou, že mnoho monarchií vo svete, hlavne v tom vyspelejšom, má demokratické procesy. Aj napriek tomu však platí, že monarchovia nie sú volení demokraticky a preto je ich presadzovanie demokratických hodnôt, alebo presadzovanie takýchto hodnôt v ich blízkosti, poriadne kostrbatou myšlienkou.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Fico po oslavách MDŽ
  2. Káčer sa pustil do Matoviča
  3. Hamran je Matovičov blázon
  4. Špičková nemocnica si zaslúži lepšie vedenie
  5. Cieľ zlikvidovať opozíciu potvrdený?
  6. Heger popiera Ficove slová

„Je trochu divné, zvláštne až smiešne, ak sa kráľovský pár a priamo zvolená hlava štátu zhodujú na spoločných hodnotách demokracie. Monarchie a panovníci sú predsa úplne z inej ´opery´. Sú pozostatkom histórie a symbolom tradícií, no určite nie sú symbolom demokracie. Teda ak sa niekto hlási k hodnotám demokracie,t.j. rovnosti všetkých ľudí, nemal by mať záchvaty nadšenia z blízkosti pána kráľa a kráľovnej. Však pani prezidentka?,“ konštatuje a pýta sa Belousovová.

Krajina bez problémov?

Prezidentka sa podľa skúsenej političky správala tak, ako keby na Slovensku neprebiehala vážna hospodárska a politická kríza, doplnená poriadnym spoločenským konfliktom: „Ak by som bola na mieste tejto návštevy, zo Slovenska by som odchádzala s dojmom, že sme krajina, ktorá sa môže pochváliť peknou prírodou, že na našom území existovalo osídlenie už v stredoveku, jediné naše problémy súčasnosti sú práva LGBT, môžeme sa pochváliť automatmi na pet fľaše a pomocou Ukrajine, lebo našim občanom už pomáhať netreba.“

Namiesto spoznávania Slovenska holandský koncert

Tŕňom v Belousovovej oku je evidentne aj to, že prezidentská kancelária kráľovskému páru namiesto hlbšieho spoznania slovenskej kultúry ponúkla koncert holandských umelcov. „Asi im nikto pred návštevou nepovedal, že máme vlastnú kultúru, že máme vlastnú históriu, vlastné významné osobnosti, na ktoré máme právo byť hrdí. Že sme jeden z najstarších národov Európy a naša národná história nikdy nie je spätá s kolonializmom, nikdy sme náš blahobyt nezakladali na utrpení iných národov. Že sme národ, ktorý ako jeden z prvých prijal kresťanstvo. Skrátka, že máme čo Európe a svetu ponúknuť,“ pokračuje politička.

Je otázne, s akým dojmom odchádzal holandský kráľ zo Slovenska. Čo je však minimálne podľa Belousovovej isté, je to, že prezidentka naozaj do svojho národa úplne nevidí. „Jej ´výsosť´ opäť raz dokázala, že sa nemýlila, keď kedysi povedala, že ona tejto krajine nerozumie,“ uzavrela.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Belousovová o návšteve holandského kráľa: Čaputová má pravdu, naozaj nerozumie vlastnému národu!

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: