eReport.sk
Špičková nemocnica si zaslúži lepšie vedenie
Ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková. Zdroj: fb/zdolinkova

Dolinková: Po troch rokoch diletantizmu OĽANO vzniklo OĽANO 2! S komunikáciou klamať občanov!

Po troch rokoch diletantizmu. Opozičná politička a odborníčka na zdravotníctvo strany Hlas-SD Zuzana Dolinková. Dlhodobo hovorí o pochybeniach a amaterizme premiéra Eduarda Hegera a aj dnes už bývalého ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského.

Podľa opozičnej političky, vládni predstavitelia svojou neprofesionálnou prácou dohnali slovenské zdravotníctvo do biedy a do katastrofálneho stavu. Práve tí politici, ktorí sa tak často oháňajú kritiky bývalých vlád Smeru, a kritiky bývalých premiérov Roberta Fica a Petra Pellegriniho. Dolinková kritikou na Hegera a spol. rozhodne nešetrí. „ Keby poverený minister zdravotníctva aspoň trošku tušil, aký totálny rozvrat je v tomto rezorte a aspoň trošku mu rozumel čo vôbec nerozumie asi by nepovedal toto,“ uvádza na sociálnej sieti.

Pacienti musia platiť

„Ambulancie poplatky nevyberajú za základnú zdravotnú starostlivosť.“ Pán Heger, aby ste tomu aj Vy porozumel. V tomto prípade ide o to, že bez zaplatenia akéhosi kompenzačného poplatku sa pacienti do niektorých ambulancií ani len nedostanú. A teda správne, nejde o poplatky za zdravotnú starostlivosť plne hradenú z verejného zdravotného poistenia, ale za dostupnosť ambulancie.

Foto: fb/zuzanadolinkova

Opozícia musí radiť premiérovi?

„V januári sme sa dohodli, že ambulancie dostanú tento rok 283 miliónov eur“ – táto dohoda bola, že ich dostanú obratom – teda od 1. februára 2023 – vrátane vykrytia zvýšených nákladov na energie z ministerstva hospodárstva – nie o niekoľko mesiacov, ak vôbec. Historicky sme zvýšili platy lekárov“ – až tak historicky, že veľké nemocnice kolabujú, lebo na tieto výplaty nedostali dostatok peňazí od štátu.“

„Sme navýšili kapacity na lekárskych fakultách“ – toto opatrenie zaviedol ešte v roku 2019 Peter Pellegrini – stačilo ho nezrušiť – ale ani to ste nedokázali, zrušili ste ho na a teraz ho po troch rokoch opäť obnovujete – zbytočne sme stratili 3 roky na výchovu väčšieho počtu medikov.

Sporná situácia okolo Plánu obnovy

,,Kým ostatné štáty sa s Plánom obnovy trápia, my sme najlepší“ – to si nezaslúži ani slušný komentár. Namiesto toho, aby odvolaný premiér bez dôvery hovoril o riešeniach pre ľudí a Slovensko. Aby sme sa dozvedeli ako idú riešiť enormné ceny potravín, zdražovanie energií pre firmy alebo mestá a obce. Aby sme sa dozvedeli, či si naozaj od apríla budeme platiť u lekára… prípadne len takú jednoduchú odpoveď, že či je normálne, aby seniori denne riešili dilemu, či si kúpia potraviny alebo lieky, tak sa viac ako 20x vyhovoril na Petra Pellegriniho,

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Žilinka vracia Hegerovi úder
  2. Veronika Remišová
  3. Fico po oslavách MDŽ
  4. Vľavo generálny prokurátor SR Maroš Žilinka a v popredí vpravo Matúš Šutaj-Eštok (Hlas-SD).
  5. Káčer sa pustil do Matoviča
  6. Hamran je Matovičov blázon

Po troch rokoch diletantizmu

„Je to neuveriteľné, že po troch rokoch diletantizmu OĽANO. Vzniklo OĽANO 2 a jeho základná komunikácia je klamať občanov,“ dodala Dolinková v príspevku na sociálnej sieti.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Dolinková: Po troch rokoch diletantizmu OĽANO vzniklo OĽANO 2! S komunikáciou klamať občanov!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre