tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Jaroslav Naď (OĽaNO)
Jaroslav Naď (OĽaNO). Foto: tasr

Naď o komunálnych voľbách: Je to naša najdôležitejšia úloha

Najväčšou výzvou pre Najvyšší správny súd (NSS) SR bude v druhom polroku 2022 rozhodovanie o volebných sťažnostiach. Pre TASR to uviedol predseda NSS SR Pavol Naď.

Najdôležitejšia úloha?

„Na jeseň 2022 čakajú SR voľby do orgánov územnej samosprávy a vyšších územných celkov, ktorých priebeh a výsledky z hľadiska zákonnosti a ústavnosti sú predmetom rozhodovacej činnosti NSS SR. Je to naša najdôležitejšia úloha v druhom polroku 2022,“ zdôraznil Naď.

„Obdobie náročného štartu“

NSS SR funguje od augusta 2021. Kým prvý rok činnosti označuje Naď ako obdobie náročného štartu a rozbehu súdu, druhý rok fungovania má byť stabilizačným obdobím. „Budeme si v ňom povinní odpovedať v rámci vedenia súdu na mnohé čiastkové otázky týkajúce sa fungovania súdu a kancelárie súdu,“ dodal pre TASR.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Podpredseda parlamentu Juraj Blanár (Smer-SD)
  2. Vpravo Jaroslav Naď (OĽANO) počas rozhovoru na festivale Atmosféra.
  3. Na kombosnímke zľava Richard Sulík (SaS) a Igor Matovič (OĽANO)
  4. V popredí Jaroslav Naď (OĽaNO).

V roku 2023 chce udržať výkonnosť všetkých senátov na takej úrovni, aby pri dodržaní požiadaviek na vysokú kvalitu rozhodovania skrátili priemernú dĺžku konania v kasačných veciach na jeden rok a v disciplinárnych veciach na lehotu troch – štyroch mesiacov od nápadu veci na súd.

NSS SR začal svoju činnosť vykonávať na začiatku augusta 2021. Hierarchicky má postavenie ako Najvyšší súd SR. Okrem správneho súdnictva a disciplinárok má za úlohu rozhodovať aj o volebných sťažnostiach.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Naď o komunálnych voľbách: Je to naša najdôležitejšia úloha

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku