eReport.sk
Pošliapanie spravodlivosti
Branislav Becík, foto:tasr

VIDEO Pellegriniho Becík zdolal župana – rekordéra: Ja si ho nesmierne vážim, bol to môj profesor!


Na základe neoficiálnych výsledkov volieb sa novým predsedom Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK) stane Branislav Becík (Hlas-SD). Výsledky volieb podľa jeho slov dokázali, že si obyvatelia NSK želali zmenu.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Milan Belica
  2. Šport do politiky nepatrí
  3. Šéfka Žilinského kraja Erika Jurinová (vpravo) a premiér Eduard Heger (obaja OĽANO).
  4. Marián Kéry (Smer-SD).
  5. Peter Pellegrini na snímke z videa.

„Som pripravený od prvého momentu pracovať pre NSK a jeho rozvoj. Kraj dlhé roky stagnoval, chcem ho rozvíjať v prospech ľudí. Mojím prvým krokom bude audit jednotlivých odborov Úradu NSK, ale určite na úrade nechystám žiadne zemetrasenie,“ vyhlásil Becík.

VIDEO Branislav Becík reaguje na predbežné výsledky volieb

Zároveň sa poďakoval Milanovi Belicovi, ktorého na poste predsedu NSK vystrieda. „Ja si ho nesmierne vážim, bol to môj profesor. Treba si ale tiež uvedomiť, že NSK bol viackrát po sebe vyhodnotený ako najmenej dôveryhodný kraj a to chcem zmeniť. Mrzí ma, že sa neinvestovalo. Dnes vidíme, že peniaze, ktoré má NSK uložené v rezervnom fonde, sú zbytočné. Každý bankár povie, že sú to premrhané zdroje, keď nám ich 14-percentná inflácia likviduje,“ uviedol Becík na adresu najdlhšie slúžiaceho predsedu samosprávneho kraja na Slovensku, Belica bol totiž vo funkcii od vzniku VÚC v roku 2001.

Milan Belica (uprostred) počas tlačovky 17. augusta 2022 v Nitre spoločne s predsedami strán, ktoré jeho kandidatúru podporili. Vľavo je šéf Smeru Robert Fico a na snímke vpravo stojí Andrej Danko, líder SNS. – Foto: tasr

K jeho prioritám po nástupe do funkcie bude patriť spolupráca s primátormi a starostami miest a obcí i s podnikateľmi. „Chcem, aby sme pomáhali všetkým 365 obciam a mestám v našom kraji, aby všetci ľudia a podnikatelia dokázali čerpať európske fondy. Som pripravený v každom meste otvoriť kanceláriu, kde bude odborník, bude pomáhať starostom a podnikateľom a takto nepriamo podporovať rozvoj nášho kraja a zamestnanosť,“ skonštatoval.

Za svoj volebný úspech sa Becík poďakoval aj prostredníctvom sociálnej siete. „Ďakujem vám a garantujem, že slovo dodržím,“ napísal.

Zdroj: fb/branislavbecik

Milan Belica ešte v noci zo soboty na nedeľu priznal porážku v boji o post župana. „Výsledky naznačujú, že sa volilo viac národnostne a politicky. Taký je život. Chcem sa poďakovať obyvateľom nášho kraja za tú 21-ročnú podporu, ktorú som od nich dostával,“  vyhlásil pred župan – rekordér novinármi.

Becík podľa neoficiálnych výsledkov získal podporu 27.5 % voličov (58765 hlasov), jeho protikandidáta podporilo 21.86 % (46710 hlasov) hlasujúcich občanov

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Pellegriniho Becík zdolal župana – rekordéra: Ja si ho nesmierne vážim, bol to môj profesor!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne