eReport.sk
Demonštranti vypúšťajú biele holubice počas protestu pred sídlom Európskej rady, kde sa koná summit EÚ, na podporu Arménska a proti vojne v samozvanom regióne Náhorný Karabach v Bruseli 1. októbra 2020. Foto: TASR/AP

Belgicko: Proces v prípade útokov v Bruseli sa začne v októbri 2022

Proces s desiatimi podozrivými, ktorí čelia obvineniam z podielu na bombových útokoch v belgickej metropole Brusel z roku 2016, sa začne v októbri budúceho roka, oznámil v stredu odvolací súd. Informovala o tom agentúra AFP.

Dátum začiatku procesu stanovili na 10. októbra 2022 a prebiehať bude v Bruseli. Šiesti z podozrivých vrátane francúzsko-marockého občana Salaha Abdeslama stoja v súčasnosti pred súdom vo Francúzsku v súvislosti s atentátmi v Paríži z novembra 2015, píše AFP. Pri koordinovaných teroristických útokoch z 22. marca 2016 v belgickej metropole prišlo o život 32 civilistov a traja atentátnici a ďalších viac než 300 ľudí utrpelo zranenia.

K zodpovednosti za bombové útoky sa prihlásila teroristická organizácia Islamský štát (IS). Ataky sú spájané s džihádistickou bunkou, ktorej členovia sa presúvali cez Európu, pričom operovali najmä po území Belgicka. Táto bunka pripravila a spáchala ešte v roku 2015 aj útoky v Paríži, pri ktorých zahynulo 130 ľudí.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Belgicko: Proces v prípade útokov v Bruseli sa začne v októbri 2022

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti