tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk

Baránek v komentári pre eReport: Iba šialenec v kríze začne kriminalizovať názorovú inakosť

Vladimir Arefiev zo síl sebaobrany opisuje mučenie bajonetom a príklepovou vŕtačkou: „Zasiahol ma šrapnel do hrude, a dostal som sa do nemocnice v Artyomovsku, ktorý kontrolovala Národná garda. Traja muži v maskách ma odviezli z nemocnice a keď som odmietol hovoriť, začali ma biť palicou – trup, ruky a nohy. Bili ma celý týždeň. Dali mi uterák na ústa a nos, zaklonili hlavu dozadu a naliali mi vodu na tvár. Sedel som pri tom na stoličke so zviazanými nohami a rukami. Potom mi vŕtali do nohy príklepovou vŕtačkou a bajonetom ma bodali do ruky…“ (str. 14 Správy…)

Alexander Kašhenko zo síl sebaobrany bol 13 . novembra 2014 zajatý práporom „Dnepr“ a podrobne opisuje mučenie, ktoré mu spôsobili ukrajinské bezpečnostné sily: „Mal som počas mučenia tašku na hlave. Bili ma kovovými trúbkami. Po hlave, chrbte, nohách a obličkách, dávali mi elektrošoky. Bili ma aj kladivom. Dolámali mi prsty, aj ruky… Potom ma rezali nožom, nôž mi bodli aj do nohy, otočili ho a bodli ešte hlbšie, znova ho otočili a tak ďalej. Potom sa mi pokúsili odrezať prsty…“ (str. 15 Správy…)

Stanislav Stankevich, člen síl sebaobrany, opisuje mučenie, ktoré mu spôsobila Národná garda – slovo „sepr“ (skratka pre „separatistu“) mu bolo vypálené do hrude do červena rozžeravenou reťazou a nacistickú svastiku mu vypálili na zadok rozpáleným bajonetom… (str. 16 Správy…)

Michael Lyubchenko zo síl sebaobrany hovorí: „Videl som chlapíka, ktorý stál po pás hlboko v diere v zemi a potom ho prešlo nákladné auto. Dvoch členov síl sebaobrany poslali na mínové pole, ale jeden z nich povedal: ´Radšej by som bol, keby si ma tu rovno zastrelil.´ Tak mu začali najskôr strieľať do prstov na nohách, potom išli až k slabinám, každá nová diera po guľke asi päť centimetrov od predchádzajúcej. Keď bol strelec hotový s jednou nohou, pokračoval druhou. Strieľal z útočnej pušky…“ (str. 27 Správy…)

Mohlo by vás zaujímať:

 1. Zľava na kombosnímke Robert Fico a Rastislav Iliev.
 2. Minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO).
 3. Poslanec NR SR Ľuboš Blaha (SMER-SD).
 4. Kajetán Kičura na archívnej snímke. Foto: tasr
 5. Robert Fico na snímke z videa.
 6. Robert Fico za rečníckym pultom počas tlačovky pred budovou Generálnej prokuratúry SR.
 7. Minister vnútra Roman Mikulec,
 8. Ukrajinský vojak, ilustračná snímka.
 9. utečenci
 10. Anna Belousovová
 11. Na kombosnímke zľava prezidenti Joe Biden a Volodymyr Zelenskyj
 12. Protest v Prahe

Autori správy: „Osoby zadržané ukrajinskou stranou sú mučené v rôznych fázach: priamo pri zajatí, počas prepravy, po odovzdaní tej či onej jednotke, pri predbežných, alebo hlavných výsluchoch, v zariadeniach určených na zaistenie, na súdoch atď. Keď boli obete požiadané, aby definovali subjekty vykonávajúce mučenie, spomínali Národnú gardu, rôzne skupiny pod ukrajinským ministerstvom vnútra, Pravý sektor, rôzne jednotky ukrajinských ozbrojených síl a Ukrajinskú bezpečnostnú službu. (str. 33 Správy…)


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Baránek v komentári pre eReport: Iba šialenec v kríze začne kriminalizovať názorovú inakosť

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku