eReport.sk
Dobré správy
Ukrajinský vojak, ilustračná snímka. Zdroj: tasr/AP

Chcú dobyť stratené územie: Ukrajinské jednotky sa majú pripravovať na protiofenzívu!


Dlhoočakávaná protiofenzíva Ukrajiny, ktorej cieľom bude dobytie strateného územia, sa môže začať už onedlho. V stredu o tom informoval portál britskej stanice Sky News.

Očakávaná protiofenzíva?

Ukrajinská vojenská spravodajská služba v stredu naznačila určitý posun v situácii. Jej hovorca Andrij Jusov povedal: „V blízkej budúcnosti nastanú na celom fronte veľmi kritické udalosti.“

Jusov pokračoval: „Nie sú žiadne záväzné termíny, ale musíme vziať do úvahy faktor Dňa nezávislosti Ukrajiny.“ Tento sviatok oslavujú Ukrajinci 24. augusta. Až do roku 1991 bola Ukrajina súčasťou Sovietskeho zväzu (ZSSR).

Mohlo by vás zaujímať:

 1. Dym stúpa po výbuchoch v ruskej leteckej základni Novofedorivka na Rusmi anektovanom ukrajinskom polostrove Krym 9. augusta 2022.
 2. Na snímke z 1. mája 2022 ruský vojak hliadkuje v priestoroch Záporožskej atómovej elektrárene pri meste Enerhodar na juhovýchode Ukrajiny.
 3. Ukrajinská protiofenzíva
 4. Dočasný koridor otvorený.
 5. Rusko posilňuje výzbroj.
 6. Varenie, kuchyňa, energie, šetrenie energie, plyn
 7. utečenci
 8. Desať tisíce padlých
 9. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj (vpravo) a turecký prezident Recep Tayyip Erdogan (vľavo) počas stretnutia v ukrajinskom meste Ľvov vo štvrtok 18. augusta 2022.
 10. Armáda bude pripravená na protiofenzívu
 11. Záporožská atómová elektráreň (ZAES) je po ruskom útoku bez dodávok elektrickej energie a je pripojená na dieselové generátory.

„Vedenie spravodajskej služby už dlho hovorí, že august a september budú mimoriadne dôležitými obdobiami pre ďalší vývoj udalostí na celom fronte,“ uviedol Jusov.

O prípadnej veľkej protiofenzíve ukrajinskej armády na juhu, kde Rusko okupuje rozsiahle oblasti, sa diskutuje už niekoľko týždňov. Zatiaľ sa však väčšina ukrajinských akcií obmedzuje len na jednotlivé útoky na ruské zásobovacie trasy, letecké základne a sklady zbraní, dodala stanica Sky News.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Chcú dobyť stratené územie: Ukrajinské jednotky sa majú pripravovať na protiofenzívu!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: