tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Český premiér a líder kandidátky hnutia ANO Andrej Babiš v poslednej predvolebnej debate v českom rozhlase v Prahe v piatok 8. októbra 2021.
Český expremiér Andrej Babiš. Foto: tasr

ČR: Babiš pôjde v septembri pred súd v kauze Čapí hnízdo

Bývalý český premiér a predseda strany ANO Andrej Babiš pôjde v septembri pred súd v kauze dotačného podvodu Čapí hnízdo. Sudca Mestského súdu v Prahe Jan Šott stanovil termín hlavného pojednávania na 12. septembra, krátko pred komunálnymi a senátnymi voľbami. TASR o tom informuje na základe utorkového článku servera Seznam Zprávy. Okrem Babiša je obžalovaná aj jeho bývalá manažérka Jana Mayerová.

Súd nevyhovel žiadosti obvinených o zastavenie stíhania a zamietol aj návrh na predbežné neverejné pojednávanie. Pojednávať sa tak bude od polovice septembra do konca októbra. Celkovo je zatiaľ vypísaných 30 pojednávacích dní. Hovorca súdu Adam Wenig potvrdil, že zúčastneným osobám už poslali predvolania.

Bývalá manažérka Agrofertu Mayerová je obžalovaná z dotačného podvodu, Babiš z napomáhania k nemu. Štátny zástupca Jaroslav Šaroch navrhuje obom trojročný podmienečný trest so skúšobnou dobou päť rokov. Babiš by mal ešte zaplatiť peňažný trest vo výške desať miliónov korún (404.000 eur) a Mayerová 500.000 korún (20.000 eur). Obaja vinu dlhodobo popierajú.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Andrej Babiš


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

ČR: Babiš pôjde v septembri pred súd v kauze Čapí hnízdo

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku