eReport.sk
Na kombosnímke zľava Robert Fico a Andrej Stančík.
Na kombosnímke zľava Robert Fico a Andrej Stančík.Foto: tasr/fb - as

Stančík krúti hlavou nad praktikami Hlasu a Smeru: Nikdy som sa nehral na niečo, čo nie som

Mladý poslanec strany ministra financií Igora Matoviča OĽANO Andrej Stančík len neveriac krúti hlavou nad marketingovým školením, ktoré nedávno v blízkosti Bratislavy absolvovali členovia strany Hlas-SD, v súvislosti s blížiacimi sa komunálnymi voľbami. Na školení malo zaznieť, že kandidáti by mali chodiť do kostola a že by mali rozdávať ľuďom reklamné predmety, napríklad v podobe cukríkov. Stančík to považuje za politickú prostitúciu a sám sa dušuje že on, a tým pádom aj OĽANO, to robia inak a vo svojich radoch vraj majú autentických kresťanov!

„Ja do kostola nechodím, no som presvedčený, že by tak človek mal robiť na základe svojho presvedčenia, nie politického zisku. Moji kolegovi sú aktívni kresťania a tieto názory prezentujú aj na verejnosti, no sami tým žijú a nikto z hnutia ich do kostola neposiela. Toto je odporý politický oportunizmus, ktorý nemá oporu v žiadnej hodnote, mimo vlastného prospechu. Poslanci Hlasu doslova členom hovoria, aby chodili do kostola v mene politických bodov,“ píše Stančík na sociálnej sieti.

„Nehral som sa ani na konzervatívca, ani na kresťana“

Je pravdou, že sa Stančík dlhodobo prezentuje liberálnymi a proamerickými postojmi. Často je dokonca konfrontovaný s faktom, že pôsobí v jednom poslaneckom klube s ľuďmi, ktorých hodnoty sú až priveľmi vzdialené od tých jeho. Sám však v tom zjavne problém nevidí. „Takáto politická prostitúcia mi bola vždy nechutná. Nikdy som sa nehral na niečo, čo nie som. Nehral som sa ani na konzervatívca, ani na kresťana a nikdy to robiť nebudem. Pretože úlohou politika nie je sledovať populistické trendy, ale prinášať vlastné vízie a nápady. Ak by sme sa riadili náladami, dnes by sme boli ruskou guberniou,“ dodal.

Bude vás zaujímať:

  1. Robert Fico (v bielej košeli)počas stretnutia s občanmi na severe Slovenska.
  2. Adrián Polóny (vľavo) a predseda opozičnej strany SMER-SD Robert Fico.
  3. Zuzana Čaputová na snímke z videa, ktoré nahovorila v ruštine.

No a nebola by to snáď už ani poriadna politická téma, keby v nej nebol zahrnutý líder Smeru-SD a večný tŕň v oku politikov z iných politických strán Robert Fico. Stančík na základe lacných marketingových praktík prirovnáva Hlas-SD práve k Smeru-SD, odkiaľ značná časť jeho členov pôvodne pochádza. „Čo iné by sme ale od marketingového pokračovania strany Smer mohli čakať? Pozdravujem apologétov tejto strany, ktorí ju vykresľujú ako niečo lepšie, krajšie a novšie, aj keď je to ten istý Smer, len v krajších farbách. Toto školenie ale dáva jasný obraz o tom, čo si ľudia z Hlasu myslia o svojich voličoch – za návštevu omše či cukrík ochotne dajú svoj hlas vo voľbách,“ uzavrel Stančík.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Stančík krúti hlavou nad praktikami Hlasu a Smeru: Nikdy som sa nehral na niečo, čo nie som

Odoberať
Upozorniť na
10 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti