eReport.sk
Ivan Bošňák z platformy Dáta bez pátosu Foto: archív

Analytici ukázali nemilosrdný graf: Takáto je realita a bude to horšie!

So zavedením lockdownu kompetentní jedným dychom apelovali, že by sa zároveň mala zvýšiť aj zaočkovanosť. Odborníci z platformy Dáta bez pátosu majú dôkaz, aká je teda realita.

Analytici zverejnili graf na ktorom jasne vidieť, ako sa mení záujem o očkovanie. „Hádajte, čo je to za parameter v grafe? Chceli by sme takto pacientov v nemocniciach alebo úmrtia alebo počty pozitívnych. Pekne pokles od lockdownu. Chceli. Ale tak to nie je,“ píšu platformisti. Na grafe, ktorý zverejnili skôr vidno, ako rapídne upadol záujem o prvú dávku vakcíny.

– Foto: FB/databezpatosu

„Chceli sme iný výsledok, ale použili sme nesprávne opatrenie, dostali výsledok opačný a teraz skúsime to zlé opatrenie predĺžiť, aby sme dostali konečne ten dobrý výsledok, ale asi dopadneme ešte horšie,“ varujú odborníci na grafy a dáta.

Kým celá Európa sa podľa nich snaží doočkovať kritické ročníky a zdravotne znevýhodnených, u nás sme zvolili iný prístup. „U nás máme vlaky zadarmo a dôchodcovia sa potulujú po krajine, po obchodoch, po autobusoch, po tajných krčmách a po domácnostiach namiesto osobného lockdownu na 2-3 týždne. Prípadne sa starajú o deti, ktoré zostali doma a mimo školy, lebo tata je na múračkách a mamina robí zdravotnú sestru alebo ošetrovateľku,“ tnú do živého.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na snímke rokovanie 51. schôdze NRSR v Bratislave 23. novembra 2021.
  2. Ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová.
  3. Primár Jakub Hložník
  4. Očkovanie dieťaťa.

Opäť ale bojujú za deti a mládež. Poukazujú na regionálne rozdiely, ktoré by mali práve zvýhodňovať mladých ľudí, ktorí sa očkujú poctivejšie ako seniori. „Stále platí, že pracovníci v DSS-ke v Nitrianskom Pravne sú zaočkovaní na 63% a tínedžeri v Bratislavskom kraji na 72%. A viete, kto musí byť doma? En-ten-týčky-2-špendlíčky: zasa školáci. Banda jedna nezodpovedná. Aj sa zaočkovali, aj sa testovali, aj sa izolovali, aj sa karantenizovali, aj stužkovú oželeli, ale nakazujú tých starkých,“ rozčuľujú sa a dodávajú, že najhoršie na celej situácii je, že kým počet zaočkovaných tínedžerov v Bratislavskom kraji rastie, na druhej strane klesá počet plne zaočkovaných seniorov v Sobranciach, lebo kašlú na III. dávku.

„V Sobranciach bojujú za zachovanie regionálne silnej nemocnice. Je to jasné. Budú ju potrebovať. V Bratislave už nemá zmysel rekonštruovať Univerzitu, deti pôjdu preč. A my sa poberieme tiež. Inej cesty niet…,“ ukončili veľavravne svoj status.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Analytici ukázali nemilosrdný graf: Takáto je realita a bude to horšie!

2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti