eReport.sk
Očkovanie dieťaťa.
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock

Španielsko schválilo očkovanie detí od päť do 11 rokov. Chcú znížiť výskyt covidu v tejto vekovej kategórii

Španielsko schválilo v utorok očkovanie detí vo veku päť až 11 rokov proti koronavírusovému ochoreniu COVID-19. Očkovanie sa začne budúci na týždeň. Informovala o tom agentúra AFP.

Tento krok prichádza po tom, čo Európska agentúra pre lieky (EMA) koncom novembra schválila podávanie proticovidovej vakcíny od konzorcia spoločností Pfizer/BioNTech deťom od piatich do 11 rokov.

Španielsko má jednu z najvyšších mier zaočkovanosti proti covidu v Európe – približne 89 percent osôb starších ako 12 rokov je plne zaočkovaných. Ako uviedlo v utorok španielske ministerstvo zdravotníctva, cieľom očkovania detí vo veku päť až 11 rokov je “znížiť výskyt choroby v tejto vekovej kategórii, ako aj infekcií v rodinnom prostredí, v školách a v komunitách”. Podľa ministerstva sú v súčasnosti deti do 12 rokov skupinou s najvyššou mierou nákazy.

V Španielsku je v tejto vekovej kategórii približne 3,3 milióna detí, ktoré sú teraz oprávnené dať sa zaočkovať, poznamenal rezort zdravotníctva a doplnil, že krajina dostane prvú zásielku pediatrických vakcín od spoločnosti Pfizer 13. decembra a začne ich podávať o dva dni neskôr. Dve dávky vakcíny dostane dieťa v osemtýždňovom intervale, pričom dávky budú tretinové v porovnaní s dávkami pre dospelých a dospievajúcich.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Naftali Bennett
  2. Jaroslav Flegr.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Španielsko schválilo očkovanie detí od päť do 11 rokov. Chcú znížiť výskyt covidu v tejto vekovej kategórii

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti