eReport.sk
Na snímke rokovanie 51. schôdze NRSR v Bratislave 23. novembra 2021.
Ilustračná snímka. Foto: tasr

Debatou o príspevku za očkovanie pre seniorov ukončilo plénum rokovací deň

Diskusiou o finančnom príspevku za očkovanie pre ľudí nad 60 rokov ukončili poslanci Národnej rady (NR) SR desiaty rokovací deň 51. schôdze. Pokračovať budú vo štvrtok (9. 12.) ráno, keď by mala poslankyňa Anna Mierna (OĽANO) predstaviť avizovaný pozmeňujúci návrh. Ten by mal pôvodné 500-eurové poukazy zmeniť na príspevok 300 eur v hotovosti.

Pozmeňujúci návrh je už zverejnený na webovej stránke NR SR. Podľa neho by mal byť poskytnutý finančný príspevok 300 eur pre seniorov nad 60 rokov, ktorí absolvovali očkovanie posilňujúcou dávkou vakcíny alebo sa do konca tohto roka registrovali a absolvujú očkovanie do 15. januára budúceho roka.

Príspevok 200 eur by mal byť poskytnutý seniorom, ktorí absolvovali očkovanie druhou dávkou od 30. júna tohto roka alebo sa do konca roka na druhú dávku registrovali a budú zaočkovaní do 15. januára 2022.

Finančný príspevok vo výške 200 eur by sa mal týkať aj seniorov, ktorí boli zaočkovaní prvou dávkou od 25. novembra alebo sa registrovali do konca tohto roka a absolvujú očkovanie do 15. januára 2022.

Pri jednodávkovej vakcíne by malo platiť, že ak sa dal senior zaočkovať do 31. decembra tohto roka a do 1. marca 2022 absolvuje očkovanie posilňujúcou dávkou, mal by získať príspevok vo výške 200 eur.

Finančný príspevok sa má podľa avizovaného pozmeňujúceho návrhu týkať seniorov, ktorí absolvovali očkovanie na Slovensku. Na poskytnutie finančnej pomoci by sa mohli používať údaje z databázy zaočkovaných osôb, ktorú vedie Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI).

Plénum v stredu zaradilo do programu aktuálnej schôdze aj zdôvodnenie výšky hrubého dlhu a návrh opatrení na jeho zníženie. Poslanci sa týmto bodom majú zaoberať po prerokovaní finančného príspevku za očkovanie pre seniorov. Následne by malo plénum pristúpiť k druhému čítaniu o návrhu zákona o štátnom rozpočte na budúci rok.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková (Za ľudí).
  2. Peter Pellegrini za rečníckym pultom počas tlačovky Hlasu.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Debatou o príspevku za očkovanie pre seniorov ukončilo plénum rokovací deň

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti