eReport.sk
Tisíce hollywoodskych televíznych a filmových scenáristov vstúpia v utorok do štrajku, pretože nedosiahli dohodu o vyšších platoch a lepších pracovných podmienkach so štúdiami a streamovacími spoločnosťami
Foto: shutterstock

Americkému filmovému priemyslu hrozí katastrofa. Scenáristi hrozia štrajkom,


Tisíce hollywoodskych televíznych a filmových scenáristov vstúpia v utorok do štrajku, pretože nedosiahli dohodu o vyšších platoch a lepších pracovných podmienkach so štúdiami a streamovacími spoločnosťami. TASR správu prevzala z agentúr AFP, AP a Reuters.

O neúspechu rokovaní informovalo svojich členov v e-maile Americké združenie filmových a televíznych scenáristov (WGA). Reakcie štúdií na ich návrhy označilo ako „úplne nedostatočné vzhľadom na existenčnú krízu, ktorej autori čelia“. Písanie všetkých scenárov sa má okamžite zastaviť, informovalo WGA svojich členov.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Filmový svet ožil zlatými soškami. Oscar je prestížne filmové ocenenie, ktoré už od roku 1929 každoročne udeľuje americká Akadémia filmového umenia a vied.
  2. Fanúšikovia majú radosť!
  3. Filmový svet ovládli Oscary. V americkom Los Angeles sa na červenom koberci stretli najväčšie filmové hviezdy súčasnosti.
  4. Absurdná sci-fi snímka Všetko, všade, naraz (Everything Everywhere All at Once) získala v nedeľu večer hlavnú cenu amerického Združenia filmových a televíznych hercov (SAG).
  5. Zomrel známy slovenský umelec

Scenáristi so štúdiami začali rokovať v marci. Vyjednávačom sa však nepodarilo dohodnúť sa na podmienkach novej kolektívnej zmluvy pred vypršaním existujúcej.

Aliancia filmových a televíznych producentov (AMPTP) zastupujúca spoločnosti vrátane Walt Disney a Netflix potvrdila, že rokovania sa „skončili bez dohody“.

Štrajk by mohol mať potenciálne katastrofálne následky na americký zábavný priemysel, uvádza AFP.

Naposledy americkí scenáristi štrajkovali v roku 2007. Štrajk vtedy trval 100 dní a kalifornskú ekonomiku stál viac ak dve miliardy dolárov.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Americkému filmovému priemyslu hrozí katastrofa. Scenáristi hrozia štrajkom,

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

Aktuálne