eReport.sk
Fanúšikovia majú radosť!
Americký herec Mark Hamill, foto:gettyimages

Fanúšikovia majú radosť! Dočkali sa: Nové filmy z kultového sci-fi sveta!


Fanúšikovia majú radosť! Produkčná spoločnosť Lucasfilm v piatok oznámila prípravu troch nových filmov zo série Hviezdne vojny.

Fanúšikovia majú radosť!

Riaditeľka spoločnosti Lucasfilm Kathleen Kennedyová potvrdila, že režisérmi nových filmov budú James Mangold, Dave Filoni a Sharmeen Obaidová-Chinoyová. Prvý z trojice filmov má mať premiéru v roku 2025.

Kultový sci-fi svet

Mangoldov film sa vráti späť k začiatkom rytierov Jedi, uvádza webový portál Star Wars. Filoniho snímka sa zameria na Novú republiku – štátne spoločenstvo vo Hviezdnych vojnách – a ukončí príbehy zo seriálov odohrávajúcich sa v univerze Hviezdnych vojen vrátane seriálu The Mandalorian.

Viacero filmov

Film pakistanskej režisérky Obaidovej-Chinoyovej sa bude odohrávať v období po udalostiach z filmu Star Wars: Vzostup Skywalkera (Star Wars: The Rise of Skywalker) a predstaví sa v ňom i anglická herečka Daisy Ridleyová. Tá stvárni Rey, hrdinku posledných troch filmov trilógie, ktorá sa pokúsi obnoviť rád rytierov Jedi.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Vo veku 103 rokov zomrel protifašistický odbojár František Marke.
  2. Na Západe nič nové
  3. Filmový svet ožil zlatými soškami. Oscar je prestížne filmové ocenenie, ktoré už od roku 1929 každoročne udeľuje americká Akadémia filmového umenia a vied.
  4. Režisér Stanislav Párnický.

Ide o prvý film z tejto série, ktorý bude režírovať žena, píše AFP a dodáva, že Obaidová-Chinoyová dvakrát získala filmovú cenu Oscar za dokumentárne filmy o násilí proti ženám.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Fanúšikovia majú radosť! Dočkali sa: Nové filmy z kultového sci-fi sveta!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: