eReport.sk
Režisér Nikita Slovák na archívnej snímke z januára 2017.
Režisér Nikita Slovák na archívnej snímke z januára 2017. Foto: tasr

Slovenský režisér ukázal fotku pláže takmer bez ľudí: Žiadni Rusi tu nie sú. Ich buranstvo nechýba


Nikita Slovák, slovenský režisér, ktorého veľká časť občanov viac ako umelca vníma, ako liberálneho aktivistu a „dvojičku“ speváčky Doroty Nvotovej, zdieľal v pondelok neskoro v noci fotografiu takmer vyľudnenej pláže niekde pri mori. V statuse totiž nespresnil, odkiaľ obrázok pochádza. Za dôležitejšie považoval zdôrazniť, že v letovisku nestretol dovolenkárov z Ruskej federácie.

Nikita Slovák, ktorý pre je mnohých dobre známy aj svojimi proukrajinskými postojmi, opäť nezostal svojej povesti nič dlžný. Pre svojich fanúšikov a širokú verejnosť na sociálnej sieti sa rozhodol zdôrazniť to, ako náramne si to zrejme na dovolenke užíva najmä preto, že v letovisku, v ktorom sa práve pravdepodobne nachádza, nie je po dovolenkároch z Ruska podľa jeho slov aktuálne ani chýru ani slychu.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Pláž v chorvátskom meste Rijeka.
  2. Nvotová sa nevzdáva
  3. Polícia upozorňuje občanov
  4. Francúzsky veľvyslanec na Slovensku Pascal Le Deunff.
  5. Tak hlavne s úctou a slušne
  6. Atmosféra na bratislavskom Slavíne bola v pondelok 9. mája poriadne hustá.

„Žiadni Rusi tu nie sú, hotely sú prázdnejšie, pláže čistejšie. Nikto nevrieska, turisti sú vychovanejší, nočné ulice sú roztancované rovnako ako predtým. Hotelieri tvrdia, že im ich povýšenectvo a buranstvo nechýba,“ napísal režisér v statuse a pridal aj fotografiu.

To, či sú hotelieri skutočne nadšení, je otázne

Na nej je pláž prakticky bez života. Na fotografiu sa musíte poriadne sústrediť, aby ste tam zbadali niekde ďaleko v pozadí nejakých rekreantov. Ale ktovie, možno v čase, keď fotografia vznikala, si masy dovolenkárov práve vychutnávali morské vlny. Napokon, posúďte sami.

Zdroj: fb/nikita.slovak

Tak, ako nie je jasné, odkiaľ fotka pochádza, nedokážeme vierohodne overiť ani to, či náš umelec robil medzi hoteliermi, ktorých spomenul, reprezentatívny prieskum o tom, či tí majú/nemajú úprimnú radosť z toho, že nemusia ponúkať svoje služby Rusom. Turistický ruch je totiž pre mnohé známe prímorské destinácie predovšetkým významným zdrojom príjmov, ktoré sa bezpochyby rátajú. Bez ohľadu na to, či sú turisti viac, alebo menej disciplinovaní. Pokiaľ „cálujú“, je v zásade jedno, či ide o Britov, Nemcov alebo Rusov. Lebo hanbu v zahraničí počas dovolenky svojim správaním dokážu vyrobiť nielen Rusi, ale aj iní štátni príslušníci. To je jednoducho holý a overiteľný fakt.

Posledne si „vychutnal“ s Nvotovou Slavín

Posledne sa Nikita Slovák a Dorota Nvotová výraznejšie zviditeľnili počas udalostí 9. mája tohto roku na bratislavskom Slavíne. Spoluorganizovali demonštráciu namierenú aj voči priamym účastníkom Slovenského národného povstania. Našim veteránom a časti verejnosti bránili slobodne vyjadriť úctu hrdinom Červenej armády, ktorí bojovali a padli v boji proti nemeckému hitlerovskému nacizmu v druhej svetovej vojne. Pripomíname, že na Slavíne v šiestich masových a v 278 individuálnych hroboch je pochovaných 6 845 vojakov sovietskej armády.

Zľava režisér Nikita Slovák, herečka Dorota Nvotová a doktor Peter Sabaka počas zhromaždenia apolitickej iniciatívy Za morálku, spravodlivosť a lepšiu krajinu 27. októbra 2021 v Bratislave. – Foto: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Slovenský režisér ukázal fotku pláže takmer bez ľudí: Žiadni Rusi tu nie sú. Ich buranstvo nechýba

Odoberať
Upozorniť na
16 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: