eReport.sk
Martin Čepček (OĽaNO). Foto: tasr

Ako trestajú neposlušných poslancov v OĽaNO? Nad jedným z nich už vyriekli ortieľ!

Chcel úprimné a odvážne presadzovanie kresťanských hodnôt do zákonov, pretože to podľa jeho slov od neho voliči očakávajú. Má však smolu, lebo je súčasťou hnutia premiéra Igora Matoviča. Poslanec parlamentu Martin Čepček, ktorý v pléne, aspoň teda podľa jeho vlastných slov, funguje podľa svojho najlepšieho svedomia a vedomia, (teda tak, ako by to malo byť asi u každého poslanca), musí teraz čeliť sankciám, ktoré voči nemu vyvodili v poslaneckom klube OĽaNO.

Poslanec Národnej rady (NR) SR za OĽANO Martin Čepček nemôže dočasne chodiť na zasadnutia poslaneckého klubu hnutia. Na tri mesiace tiež prišiel o výhody, na ktoré mal ako člen klubu nárok. Nebude mať k dispozícii právny a mediálny tím. Informoval o tom predseda klubu Michal Šipoš. Dôvodom je jeho opakované hlasovanie v pléne spolu s poslancami ĽSNS. Čepček je aj naďalej členom klubu OĽANO.

Zľava Michal Šipoš a Igor Matovič. – Foto: tasr

“Keďže sa medzi Martinom a ostatnými poslancami naštrbila dôvera, je to v tejto chvíli, myslím, pochopiteľný, ale nie nezvratný krok. Ak bude pripravený ďalej tímovo spolupracovať, o tri mesiace má dvere otvorené,” skonštatoval Šipoš. Doplnil, že opakované hlasovania s poslancami ĽSNS sú ťažko zlúčiteľné s hodnotami OĽANO.

Neinformuje kolegov a ide si svoje

Čepček na otázky zatiaľ nereagoval. Pred časom uviedol, že jeho voliči od neho očakávajú úprimné a odvážne presadzovanie kresťanských hodnôt do zákonov. Nedávno už po druhýkrát podal do parlamentu návrh novely, ktorou by sa obmedzil prístup k potratom. Šipoš vtedy povedal, že Čepček o tom vopred neinformoval kolegov v klube ani členov koaličnej rady.

Poslanec hlasoval za návrhy ĽSNS obmedzujúce interrupcie. Koncom decembra 2020 zase v pléne nepodporil koaličné návrhy – novelu Ústavy SR, ktorá súvisela s reformou justície, ani novelu ústavného zákona o bezpečnosti štátu, ktorou sa umožnilo vláde predlžovať núdzový stav.

Zdroj: tasr

Odoberať
Upozorniť na
guest
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Sledujte nás

Nehanbite sa, ozvite sa. Radi sa stretávame so zaujímavými ľuďmi a nachádzame nových priateľov.