eReport.sk
Na snímke fanúšikovia Ferencvárosu Budapešť oslavujú postup do skupinovej fázy Ligy majstrov vo futbale. Foto: tasr/ap

Ako to je so šírením nákazy v Maďarsku? Infektológ v tom má jasno

Druhá vlna pandémie nového druhu koronavírusu je v Maďarsku stále na vzostupe, denne pribúdajú tisíce infikovaných.

Skúsenosti potvrdzujú, že drvivá väčšina nakazených sa nevyhýbala masovým podujatiam, prípadne sa zdržiavali na miestach s vysokou koncentráciou ľudí, povedal v stredu primár Ústavu hematológie a infektológie Juhopeštianskej nemocnice Centrum János Szlávik.

V rozhovore pre verejnoprávny rozhlas Kossuth Rádió infektólóg zdôraznil význam osobnej zodpovednosti v danej nepriaznivej situácii a vyzval na nosenie rúška na preplnených i uzatvorených miestach.

V krajine registrujú takmer 66-tisíc nakazených

V sobotu (24. 10.) sa v Budapešti konal ligový futbalový zápas Fradi – Újpest, na ktorom sa na štadióne Groupama Arena zúčastnilo vyše 15.000 ľudí. Viaceré médiá zverejnili fotografie, na ktorých väčšina fanúšikov nemala nasadené rúška, prípadne nemala prekrytý nos. Minulú nedeľu evidovali v krajine rekordných vyše 3000 nových prípadov nákazy a v uplynulých dňoch je počet potvrdených prípadov infekcie priebežne nad 2000. Od vypuknutia epidémie registrujú v Maďarsku 65.933 prípadov nákazy. V súvislosti s ochorením COVID-19 zomrelo 1578 ľudí.

Zdroj: tasr, foto: tasr/ap


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ako to je so šírením nákazy v Maďarsku? Infektológ v tom má jasno

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti