eReport.sk
Aj Matovičovi by časom mohlo ísť o krk
Robert Fico, foto:tasr

Dag Daniš o zrušení obvinení v Súmraku: Matovič a mainstream by sa mali tešiť, karma je totiž zdarma!

Aj Matovičovi by časom mohlo ísť o krk! Dlhoročný novinár Dag Daniš, ktorý je známy svojimi kritickými ale objektívnymi názormi a komentármi k veciam, ktoré hýbu slovenskou spoločnosťou, sa vyjadril k včerajšiemu rozhodnutiu GP SR o zrušení obvinení v kauze Súmrak, voči Robertovi Ficovi a Robertovi Kaliňákovi. Prokurátor Kandera použil §363, ktorý je u našej vládnej garnitúry nepopulárny. Vec sa tak vracia na začiatok – vyšetrovateľom.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Viktória Hellenbart.
  2. Len táto vláda zachráni Slovensko!
  3. slovensko musí bojovať proti dezinformáciám

„Za rozhodnutie generálnej prokuratúry by mal byť vďačný aj Igor Matovič a poniektorí novinári. Lebo aj im by časom mohlo ísť o krk, ak by sme tu s potleskom oslávili stíhanie „zločineckej skupiny“. Za to, že sa spoločne zaujímala o kauzy opozície,“ píše Daniš.

Absurdistan

„Na stíhaní Fica bola totiž od začiatku absurdná jedna zásadná vec – obvinenie za pôsobenie v zločineckej skupine, ktorá sa mala zaoberať daňovými kauzami Matoviča a Kisku. V tomto bode vyzeralo stíhanie ako silne prehnané a účelové. Jeho cieľom mala byť väzba pre Fica a Kaliňáka (ostatné obvinenia by na väzbu zrejme nestačili),“ poukazuje Daniš.

Daňové podvody

Samotný predseda strany Smer-SD Robert Fico opakovane na tlačových konferenciách upozorňoval práve na tento fakt. Spolu s Kaliňákom neboli v kauze Súmrak totiž obvinení z korupcie, či iných závažných trestných činov. Ale z toho, že v minulosti poukazovali na tlačovkách na daňové podvody exprezidenta SR Andreja Kisku a súčasného ministra financií Igora Matoviča.

Matovič

Nuž, keď sa človek hlbšie zamyslí, je naozaj tragikomické, ak sa najväčší slovenský bojovník proti korupcii snaží dostať za mreže politického oponenta, lebo upozorňoval na jeho podvody. Aj keď je Matovič financmajster, podľa jeho vlastných slov je to práve on, kto „stráži“ vyšetrovateľov.

Asi tak, ako keď vyhrá voľby aj vďaka vražde novinára Kuciaka a jeho snúbenice Kušnírovej a o dva roky sa novinári v tejto krajine dozvedia, že ich ide „dávať dole.“

Zločinecká skupina

„Naopak, v poriadku určite nebolo stíhanie Fica a spol. za podporu zločineckej skupiny zameranej na kauzy Matoviča s Kiskom. Tomuto obvineniu – vážnemu obvineniu – chýbali dôkazy aj logika. NAKA Ficovi a ďalším vyčíta, že vybudovali štruktúry, ktorých jediným cieľom bolo udržať sa pri moci,“ argumentuje Daniš.

Karma..

„Je to šialený argument. Jeho autori tým totiž idú sami proti sebe. Štruktúry, ktorých cieľom je udržať sa pri moci, si buduje každá vládna strana. Navyše, aj ľudia ako Matovič a jeho advokát Lipšic, dnes špeciálny prokurátor, sa po roku 2020 stretávali – a rozprávali sa o kauzách Fica a Kaliňáka. A možno aj tlačili (spolu s novinármi) na ich stíhanie,“ píše známy novinár. Jeho celý komentár si môžete prečítať tu.

Zdroj: standard


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Dag Daniš o zrušení obvinení v Súmraku: Matovič a mainstream by sa mali tešiť, karma je totiž zdarma!

Odoberať
Upozorniť na
8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti