eReport.sk
Ničiteľka?
Predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová. Zdroj: tasr

VIDEO Remišová: Vyzývam prezidentku, aby okamžite zasiahla voči Žilinkovi. Znova pomohol mafii!

Remišová vyzýva prezidentku, aby okamžite zasiahla voči šéfovi prokurátorov! Generálna prokuratúra dnes zrušila obvinenie šéfa Smeru-SD Roberta Fica a ďalšej trojice osôb z kauzy Súmrak. Dôvodom sú zistené porušenia ustanovení Trestného poriadku. Informoval o tom generálny prokurátor SR Maroš Žilinka. Dalo sa teda čakať, že toto rozhodnutie, ktoré je síce právne úplne v poriadku, dostane ľudovú právničku a večnú kritičku generálneho prokurátora Maroša Žilinku, Remišovú do vývrtky. Podľa nej je najvyšší čas na to, aby zasiahla Čaputová.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Viktória Hellenbart.
  2. Sme v nebezpečenstve

K celej kauze sa ministerka vyjadrila na sociálnej sieti. Podľa nej Žilinka použil „sporný paragraf,“ 363 a „obišiel celú sústavu súdov.“ Nuž, zákon na rozdiel od ľudovej právničky Remišovej v paragrafe 363 nič sporné nevidí.  

VIDEO Remišová: Generálny prokurátor opäť podržal Fica a Kaliňáka a použil sporný §363

Zdroj: fb/remisova.veronika

„Generálny prokurátor zruší právoplatné rozhodnutie prokurátora alebo policajta, ak takým rozhodnutím alebo v konaní, ktoré mu predchádzalo, bol porušený zákon. Porušením zákona sa rozumie podstatné pochybenie, ktoré mohlo ovplyvniť rozhodnutie vo veci,“ stojí v ňom.

Mafia

Samozrejme, Remišová za týmto zákonným Žilinkovým rozhodnutím vidí to, že si ho „kúpila mafia.“ „Nie je to totiž prvý krát, čo Žilinka ruší obvinenie Ficovi a jeho kumpánom.“ Keby sa pani ministerka vyznala do práva čo i len trochu, možno by dospela k otázke, „prečo vyšetrovatelia porušujú zákon.“ Obvinenia by tak stáli na reálnych základoch a faktoch a nie fabuláciách, či kajúcnikoch.

Alebo neznalosť?

Stačí si totiž otvoriť napr. portál Právne listy, či prečítať niektoré z uznesení (všeobecne), ktoré nezákonne zverejňujú niektoré médiá. Čitateľ sa z nich dozvie v 98% to, že „xy dal xz úplatok, alebo konal nezákonne iným spôsobom v presne nezistený čas, na presne neurčenom mieste, v neurčitý rok.“

Remišová vyzýva prezidentku

Predsedníčka strany Za ľudí, ktorej preferencie sa dlhodobo pohybujú niekde medzi 1-2% a ktorá podľa mojich vedomostí nikdy neabsolvovala ani len základný kurz práva, si spravila z osoby generálneho prokurátora terč. Prezidentku vyzvala, aby okamžite začala konať a podala návrh na začatie disciplinárneho konania voči Marošovi Žilinkovi.

Zdroj: fb/remisova.veronika

Na záver svojho vyjadrenia nezabudla Remišová zopakovať, že práve jej strana ako jediná nedala Žilinkovi hlas. „Je to preto, lebo my sa v politike riadime zásadami a zdravým rozumom.“ Generálneho prokurátora taktiež obvinila zo šírenia ruskej propagandy. To, či mala na mysli kauzu „Cintorín v Ladomirovej,“ kde sa jasne preukázalo, že exstarosta zničil bez povolenia obrubníky hrobov padlých vojakov, aby sa mu lepšie kosilo, nie je známe. Problémom Slovenska totiž propaganda je. Nie však tá ruská.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Remišová: Vyzývam prezidentku, aby okamžite zasiahla voči Žilinkovi. Znova pomohol mafii!

Odoberať
Upozorniť na
24 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie