eReport.sk
Pápež František vyzval v nedeľu 20. júna 2021 na súcit s migrantmi.
Pápež František. Foto: tasr/ap

ZVEREJNILI program Pápeža na Slovensku: Kde všade ho budete môcť stretnúť počas návštevy?

Pápež František na septembrovej návšteve Slovenska navštívi Bratislavu, Košice, Prešov a Šaštín. Stretne sa s troma najvyššími ústavnými činiteľmi, ale aj zástupcami židovskej či rómskej komunity. V Šaštíne je na programe svätá omša s homíliou Svätého Otca. Vyplýva to z programu návštevy. Informovala tlačová kancelária Konferencie biskupov Slovenska.

Program pápeža na Slovensku sa má začať v nedeľu 12. septembra oficiálnym prijatím na letisku v Bratislave. Nasledovať bude ekumenické stretnutie na Apoštolskej nunciatúre v Bratislave, ale aj súkromné stretnutie s členmi Spoločnosti Ježišovej.

V pondelok 13. septembra čaká pápeža privítanie v Prezidentskom paláci. Absolvuje zdvorilostnú návštevu u prezidentky SR Zuzany Čaputovej aj stretnutie s predstaviteľmi štátu, občianskej spoločnosti a diplomatického zboru.

Súvisiace články:

  1. Lekári otvorili pandorinu skrinku
  2. Pápež František
  3. Zuzana Čaputová a Andrej Danko.
  4. Pápež František
  5. Pápež František sa zastavil porozprávať sa s policajtmi v aute, ktorí ho doprevádzali do Vatikánu

V Katedrále svätého Martina sa stretne s biskupmi, kňazmi, zasvätenými osobami, seminaristami a katechétmi. Navštívi tiež centrum Betlehem v Bratislave. Čaká ho tiež stretnutie so židovskou komunitou. V pondelok večer sa s pápežom stretne aj predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) a predseda vlády Eduard Heger. Utorkový (14. 9.) program sa bude odohrávať na východe Slovenska. Začne sa božskou liturgiou svätého Jána Chryzostoma v Prešove, ktorej bude predsedať Svätý Otec. V Košiciach ho čaká stretnutie s rómskou komunitou na Luníku IX. a s mladými na miestnom štadióne.

Posledný deň návštevy, v stredu 15. septembra, strávi pápež v Šaštíne. Po modlitbovom stretnutí s biskupmi sa uskutoční svätá omša s homíliou Svätého Otca.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

ZVEREJNILI program Pápeža na Slovensku: Kde všade ho budete môcť stretnúť počas návštevy?

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti