tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Pápež František sa zastavil porozprávať sa s policajtmi v aute, ktorí ho doprevádzali do Vatikánu
Pápež František v sprievode policajtov. Foto: tasr/ap

Bude to ďalšie Bergamo? Analytici očakávajú počas návštevy pápeža „šialený rast“ delty!

Hovoria o neuveriteľnej ľahkovážnosti organizátorov. Septembrová návšteva pápeža na Slovensku podľa analytikov internetovej úderky Dáta bez pátosu nebola podrobená dôkladnej štatistickej analýze pandemických čísiel. Vrcholné predstavenie šarapaty delta variantu prognózujú práve presne na termín príchodu hlavy katolíckej cirkvi do našej krajiny.

Neočakávajú náhly zlom trendu. Analytici upozorňujú, že pri aktuálnych nízkych číslach potrebujeme dlhé 14-dňové dáta a nie tie jednodňové. „PCR 3-krát viac, máme lepšie dáta. Zlom prišiel minulý rok 19. septembra a za 10 dní do 29. septembra sme išli na dvojnásobok a potom na ďalší dvojnásobok za len 5 dní do 3. októbra,“ uviedli Dáta bez pátosu na sociálnej sieti.

Čo z toho ale vyplýva? Iba to, že sme v peknej kaši. „V roku 2021 sme “dopredu” o 17 dní. Šialený rast vychádza presne na dátum návštevy pápeža,“ zverejnili desivú prognózu páni štatisti .

Nevieme či máme čierneho Petra

Ďalej píšu, že tento časový posun príchodu ďalšej vlny oproti minulému roku je spôsobený infekčnejším delta variantom koronavírusu. „Zlom v 2021 vychádza na začiatok školského roka. Zistíme, čo dokáže exponenciála. To isté, čo v 2020, je to zradné. Nelineárny priebeh do COVID automatu nevopcháme. Vedci sú na vedľajšej koľaji. Zas to bude lotéria. IM to tak má rád,“ neodpustili si štipľavú poznámku smerom k ministrovi financií Igorovi Matovičovi.

Pápež príde v septembri, známy je už aj program:

  1. Pápež František
  2. Lekári otvorili pandorinu skrinku
  3. Pápež František
  4. Pápež František vyzval v nedeľu 20. júna 2021 na súcit s migrantmi.

Trochu optimisticky však dodávajú, že šancou je silné premorenie z druhej vlny. „Rizikom je nízka zaočkovanosť seniorov. Ani jednou premennou už v najbližších 14-28 dňoch výrazne nepohneme. Karty sú rozdané a skutočne nevieme, či máme čierneho Petra alebo Žolíka. Vždy máme úsmev na tvári. Aj pod rúškom. Ale teraz máme oprávnenú obavu,“ skonštatovali vystrašení analytici.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Bude to ďalšie Bergamo? Analytici očakávajú počas návštevy pápeža „šialený rast“ delty!

3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku