eReport.sk
Smer-SD, foto: tasr

Blanár proti pápežovi? Odmieta podmienky, za akých sa bude jeho návšteva konať

Diskriminácia Slovákov pokračuje aj pri návšteve pápeža Františka na Slovensku. Smer-SD nebude mlčať a bude aj naďalej využívať všetky demokratické možnosti na obranu práv Slovákov. V súvislosti s aktuálnou situáciou, opatreniami a podmienkami účasti na návšteve pápeža to vyhlásil podpredseda Smeru-SD a Národnej rady SR Juraj Blanár.

„Plazivá diskriminácia Slovákov pokračuje ďalej. Najnovšie pri plánovanej septembrovej návšteve Slovenska pápežom Františkom. Na stretnutí s ním sa podľa ministra zdravotníctva môžu zúčastniť len zaočkovaní Slováci. A všetci ostatní, druhotriedni, hoci ide o väčšinu Slovenska, takto postupne majú prichádzať o svoje práva,” uviedol Blanár.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Pápež František
  2. Andrej Danko s pápežom
  3. Pápež František vyzval v nedeľu 20. júna 2021 na súcit s migrantmi.

Zdôraznil, že strana odmieta diskrimináciu občanov a ich delenie na zaočkovaných a “tých druhých, druhotriednych”. Aj preto sa podľa jeho slov opakovane obrátili na Ústavný súd SR s vyhláškami Úradu verejného zdravotníctva SR. Hovorí o obmedzovaní práv tých, ktorí sa nechcú dať zaočkovať alebo nemôžu a uprednostňujú kvalitné testy, alebo prekonali ochorenie COVID-19.

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský v utorok (20. 7.)  informoval, že na programe počas septembrovej návštevy pápeža Františka a stretnutí s ním sa budú môcť zúčastniť len plne zaočkovaní. Má ísť o snahu umožniť účasť čo najväčšiemu počtu ľudí nad rámec platných opatrení. Pápež prijal pozvanie, ktoré mu adresovali všetci biskupi v mene celej katolíckej cirkvi na Slovensku, prezidentka SR Zuzana Čaputová i slovenská vláda. Od poslednej pápežskej návštevy na Slovensku ubehlo 18 rokov. Vtedajší spoločenskí lídri vítali pápeža Jána Pavla II. Pápež František by mal navštíviť Slovensko 12. až 15. septembra.  

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport