eReport.sk
Assunta Maresca v roku 1954.
Assunta Maresca v roku 1954. Foto: wikipedia.org

Zomrela exkráľovná krásy, známa ako “bábika”. Vo väzení strávila 17 rokov!

Vo veku 86 rokov zomrela vo štvrtok večer vo svojom byte v malom mestečku Castellammare di Stabia (neďaleko Neapola) Assunta “Pupetta” Marescaová, ktorá bola považovaná za prvú ženu, čo získala titul mafiánskeho bossa. Informovali o tom agentúry AP a APA.

Bývalá kráľovná krásy, známa pod prezývkou “bábika” (Pupetta) sa v roku 1955 (vo veku 20 rokov) vydala za šéfa neapolskej zločineckej organizácie Camorra, Pasquala Simonettiho, ktorého zabili niekoľko mesiacov po svadbe. Pupetta, ktorá bola vtedy v šiestom mesiaci tehotenstva, vraždu manžela pomstila.

Vo väzení strávila dlhé roky

Počas súdneho procesu vyhlásila, že svoj čin neľutuje a že keby mohla vrátiť čas, vraždila by znova. Napokon si za čin odpykala 13 rokov za mrežami.

Po prepustení sa Marescaová stala jednou z najváženejších a najmocnejších zástupkýň neapolskej mafie. Vyslúžila si prezývku  “kráľovná Camorry”. Začiatkom 80. rokov minulého storočia sa Pupetta opäť vrátila na štyri roky do väzenia v súvislosti s vraždou miestneho forenzného experta.

Jej život inšpiroval aj filmový priemysel

Agentúra APA pripomenula, že Marescaovej životný príbeh inšpiroval viacerých filmárov. Už v roku 1958 nakrútil režisér Francesco Rosi snímku “Súboj” o osude mafiánskej vdovy. Marescaová si v roku 1967 samu seba zahrala vo filme Zločin v Posillipe. Jej príbeh sa stal aj predlohou televíznej minisérie Pupetta z roku 2013.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zomrela exkráľovná krásy, známa ako “bábika”. Vo väzení strávila 17 rokov!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti