eReport.sk
Na satelitnej snímke ruská letecká základňa na Krymskom polostrove pred sériou výbuchov v utorok 9. augusta 2022. Foto: tasr/ap

Zničená ruská základňa na Kryme. Zábery potvrdzujú, že šlo o cielený útok


Družicové zábery zachytávajú po explóziách zo začiatku týždňa rozsiahle škody a niekoľko zničených ruských bojových lietadiel na leteckej základni Saky na Krymskom polostrove, ktorý Rusko anektovalo od Ukrajiny v roku 2014. Informoval o tom vo štvrtok portál britskej stanice BBC.

Na ruskom vojenskom letisku Saky pri Novofedorivke na západe Krymu došlo v utorok 9. augusta k sérii výbuchov, pri ktorých zomrel jeden človek.

„znacka
znacka kvality

Ukrajina sa neprihlásila k zodpovednosti za ne, ale tieto nové dôkazy naznačujú, že mohlo ísť o cielený útok.

Satelitné zábery americkej spoločnosti Planet Labs zachytávajú veľké oblasti spálenej zeme, ktorá ostala po požiaroch, ktoré vypukli. Hlavné vzletové a pristávacie dráhy na ruskej vojenskej základni na Kryme sa zdajú neporušené, ale podľa záberov je poškodených a zničených aspoň osem lietadiel a jasne vidieť aj niekoľko kráterov. Väčšina kráterov je v tej časti leteckej základne, kde boli lietadlá zaparkované pod holým nebom – ďaleko od krytých hangárov.

Na satelitnej snímke ruská letecká základňa na Krymskom polostrove pred sériou výbuchov v utorok 9. augusta 2022. Foto: tasr/ap

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zničená ruská základňa na Kryme. Zábery potvrdzujú, že šlo o cielený útok