tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Dym stúpa po výbuchoch v ruskej leteckej základni Novofedorivka na Rusmi anektovanom ukrajinskom polostrove Krym. Foto: tasr/ap

Rusko v tom má jasno. Krym sa stal obeťou sabotáže!

Ruské ministerstvo obrany uviedlo, že výbuchy, ku ktorým došlo v utorok ráno v muničnom sklade na Kryme anektovanom Moskvou, boli spôsobené „sabotážou“.      

Agentúra AFP citovala z vyhlásenia ministerstva obrany, v ktorom sa píše: „Ráno 16. augusta bol v dôsledku sabotáže poškodený vojenský sklad pri meste Džankoj“. Ministerstvo dodalo, že k vážnym zraneniam pri incidente nedošlo.

Mohlo by vás zaujímať

  1. nukleárny výbuch, jadrová zbraň, hríb
  2. Poradca ukrajinského prezidenta Mychajlo Podoľak.
  3. Vojenský dron
  4. Dym stúpa po výbuchoch v ruskej leteckej základni Novofedorivka na Rusmi anektovanom ukrajinskom polostrove Krym 9. augusta 2022.
  5. Dym stúpa po výbuchoch v ruskej leteckej základni Novofedorivka na Rusmi anektovanom ukrajinskom polostrove Krym 9. augusta 2022.
  6. Poradca ukrajinského prezidenta Mychajlo Podoľak.
  7. Na snímke z 1. mája 2022 ruský vojak hliadkuje v priestoroch Záporožskej atómovej elektrárene pri meste Enerhodar na juhovýchode Ukrajiny.
  8. Ruský minister obrany Sergej Šojgu.

Ruská služba britskej stanice BBC s odvolaním sa na ruské ministerstvo doplnila, že v dôsledku výbuchov boli poškodené aj viaceré civilné objekty: elektrické vedenie, rozvodňa, železničná trať a niekoľko budov slúžiacich na bývanie. K požiaru v oplotenom areáli skladu munície vo vojenskej jednotke pri obci Majske došlo v utorok okolo 06.15 h miestneho času. Šéf proruskej administratívy Krymu Sergej Axionov v súvislosti s tým informoval o dvoch zranených civilistoch – jeden utrpel ľahké zranenia, druhý stredne ťažké. Záchranné zložky uzavreli miesto incidentu a z priľahlej oblasti evakuovali asi 2000 ľudí.

Ruské médiá informovali, že úlomky munície poškodili  železničnú trať, čo malo za následok meškanie siedmich osobných vlakov. Trať už medzičasom opravili, ale premávka po nej sa obnoví až po vykonaní všetkých bezpečnostných opatrení.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rusko v tom má jasno. Krym sa stal obeťou sabotáže!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku