eReport.sk
Ukrajinská protiofenzíva
Poradca ukrajinského prezidenta Mychajlo Podoľak. Zdroj: t.me/M_Podolyak

Vojenskou stratégiou Ukrajiny je „vytvoriť chaos!“ Uviedol Podoľak v súvislosti s Krymom


Hlavný poradca ukrajinského prezidenta Mychajlo Podoľak v exkluzívnom interview pre britský denník The Guardian povedal, že „v nasledujúcich dvoch či troch mesiacoch“ môže prísť k ďalším podobným útokom, aké podnikli neznámi útočníci v utorok na železničný uzol a leteckú základňu na Krymskom polostrove.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Dobré správy
  2. utečenci
  3. Ukrajinská protiofenzíva
  4. Cena plynu sa môže zvýšiť
  5. Stret armád
  6. Dočasný koridor otvorený.
  7. Desať tisíce padlých
  8. Dym stúpa po výbuchoch v ruskej leteckej základni Novofedorivka na Rusmi anektovanom ukrajinskom polostrove Krym 9. augusta 2022.
  9. Dym stúpa po výbuchoch v ruskej leteckej základni Novofedorivka na Rusmi anektovanom ukrajinskom polostrove Krym 9. augusta 2022.


Moskva anektovala ukrajinský Krymský polostrov v roku 2014. Rusko uviedlo, že výbuchy v muničnom sklade neďaleko mesta Džankoj na severe Krymského polostrova spôsobil požiar.

Hoci sa Ukrajina neprihlásila k zodpovednosti za utorkové útoky, podľa poradcu prezidenta Volodymyra Zelenského je incident „pripomenutím“, že „Krym okupovaný Rusmi znamená ďalšie výbuchy skladov a vysoké riziko smrti pre votrelcov a zlodejov“.

„Našou stratégiou je zničiť logistiku, zásobovacie trasy hlboko vo vnútrozemí Krymu, sklady munície a ďalšie objekty ich vojenskej infraštruktúry. Vytvára to chaos v ich vlastných ozbrojených silách,“
dodal Podoľak v rozhovore, ktorý zverejnil portál denníka Guardian.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vojenskou stratégiou Ukrajiny je „vytvoriť chaos!“ Uviedol Podoľak v súvislosti s Krymom

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne