tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Na videosnímke zľava Jaroslav Naď a Olexij Reznikov.
Na videosnímke zľava Jaroslav Naď a Olexij Reznikov. Zdroj: fb/jaronadpublic

Naď ukázal spoločné VIDEO s ukrajinským ministrom: Pozrite sa, čo v ňom odkázal Slovákom!

Ukrajinský minister obrany Olexij Reznikov sa vo štvrtok poďakoval Slovensku za susedskú podporu počas ruskej vojenskej agresie na Ukrajine, ktorá trvá od konca februára. Uviedol to počas darcovskej konferencie v Kodani, ktorá sa konala aj za účasti ministra obrany SR Jaroslava Naďa. TASR o tom informovala hovorkyňa slovenského rezortu obrany Martina Kovaľ Kakaščíková.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ruský prezident Vladimir Putin (vľavo) sa prihovára na námornej prehliadke pri príležitosti Dňa námorníctva v Petrohrade v nedeľu 31. júla 2022. Vpravo ruský minister obrany Sergej Šojgu.
  2. Ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba.
  3. Nemecký kancelár Olaf Scholz
  4. Miroslav Žiak, poslanec za SaS.

Slovensko je podľa Reznikova správnym susedom. „Vážime si vašu podporu ako správneho suseda, pri ktorom sa – na rozdiel od nášho severného suseda – nemusíme báť o spoločnú hranicu. Verím, že Ukrajina s pomocou slovenského národa a ďalších partnerov a spojencov porazí svojho nepriateľa,“ uviedol Reznikov v krátkom videu:

Naď v reakcii na jeho slová vyjadril potešenie, že Ukrajina vníma Slovensko ako spoľahlivého partnera. „Nesmieme dopustiť, aby mierové spolunažívanie všetkých národov ohrozovali štáty, ktoré hrubo porušujú medzinárodnoprávne štandardy a dodržiavanie občianskych a politických slobôd,“ dodal.

Ministri obrany z 26 krajín Európskej únie a NATO diskutovali v Kodani o možnostiach ďalšej podpory ukrajinským ozbrojených silám v oblastiach materiálnej a finančnej pomoci a tiež výcviku. Rozhovory na úrovni ministrov obrany sa v Kodani uskutočnili z iniciatívy Ukrajiny, Británie a Dánska.

Dánsky minister obrany Morten Boedskov (uprostred), ukrajinský minister obrany Oleksij Reznikov (dolný rad tretí sprava), britský minister obrany Ben Wallace (dolný rad tretí zľava), slovenský minister obrany Jaroslav Naď (druhý rad tretí sprava) pózujú pre spoločnú fotografiu v rámci konferencie darcov pre Ukrajinu v Kodani vo štvrtok 11. augusta 2022. Konferenciu zorganizovali ministri obrany Ukrajiny, Spojeného kráľovstva a Dánska. – Foto: tasr/ap

„Ukrajinský minister posiela odkaz celému Slovensku. Pomoc Ukrajine má zmysel! Slovensko nepodporuje vojnu, ale všetkými prostriedkami a možnosťami budeme podporovať obranu nespravodlivo napadnutej krajiny,“ napísal ešte v krátkom komentári k zverejnenému videu s Reznikovom Naď.

Naď na konferencii hovoril aj o slovenskom priemysle

Naď na darcovskej konferencii pre Ukrajinu vo štvrtok v Kodani otvoril tému možnej finančnej podpory slovenskému obrannému priemyslu s cieľom navýšenia jeho výrobných kapacít v záujme poskytovania vojenskej pomoci Ukrajine.

„Ukrajina bude potrebovať našu dlhodobú udržateľnú pomoc. Oceňujeme preto dnešnú príležitosť hovoriť s partnermi o čo možno najlepšom spôsobe realizácie tejto podpory,“ povedal Naď na konferencii, na ktorej sa z iniciatívy Ukrajiny, Británie a Dánska zúčastnilo 26 ministrov obrany. Vystúpil aj ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj a minister obrany Olexij Reznikov.

Naď privítal iniciatívu Británie podporiť Ukrajinu poskytovaním výcviku, techniky aj finančnej pomoci. „Britská strana vidí príležitosť rozšíriť rozsah a oblasti výcviku príslušníkov ukrajinskej armády – či už priamo na území Spojeného kráľovstva alebo inde v Európe,“ povedal Naď a zdôraznil, že západné krajiny sú pripravené urobiť maximum pre podporu Ukrajiny.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Naď ukázal spoločné VIDEO s ukrajinským ministrom: Pozrite sa, čo v ňom odkázal Slovákom!

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku