eReport.sk
Eduard Heger, foto:tasr

Znechutený Chmelár: Čas revolúcie sa blíži, Heger je díler vodky s charizmou pingpongovej loptičky!


Analytik a obľúbený komentátor verejného diania Eduard Chmelár si myslí, že v európskej politike, vrátane slovenskej, dnes nevládnu lídri, ktorý by náš svetadiel posúvali dopredu a ktorí by predstavovali prirodzenú autoritu v spoločnosti. Poukazuje pri tom na značné slabiny, ktoré vidí v prípade lídrov ako Eduard Heger, Boris Kollár, Ursula von der Leyen, Boris Johnson, alebo Olaf Scholz. Chmelár momentálne trávi čas vo Veľkej Británii a aj vďaka tejto skúsenosti prišiel k záveru, že s osobnosťami politikov nemá problém len Slovensko, ale aj zahraničie, na čo doplácajú všetci Európania. Myslí si taktiež, že na Slovensku postupne vznikajú podmienky pre ľudovú revolúciu.

„Neviem, či ste si všimli, že z politiky sa vytratili autentické osobnosti. Nielen z tej slovenskej. Tu v Británii je momentálne témou číslo jeden včerajšie potvrdenie Borisa Johnsona vo funkcii predsedu Konzervatívnej strany, hoci ho považujú za najslabšieho premiéra v histórii. Pozrite sa na súčasného nemeckého kancelára Olafa Scholza, aký je to obrovský pád úrovne po Angele Merkelovej. Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyen bola najhoršou ministerkou obrany v dejinách Nemecka, a preto bola po zásluhe vykopnutá smerom hore. O našich tajtrlíkoch ani nehovoriac,“ konštatuje Chmelár na sociálnej sieti.

Vizionárov vystriedali „tajtrlíci“

Európa sa v minulosti postupne tešila silnému postaveniu vo svete práve preto, že jej krajiny viedli politici, ktorí boli vraj aj vizionári. Čo sa teda časom zmenilo? Podľa Chmelára dnes politici predstavujú zastúpenie oligarchov v komunikácii s občanmi.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. November 2021: Zástupcovia Slovenskej komry učiteľov počas protestu pred Úradom vlády SR.
  2. Prezidentka Zuzana Čaputová.
  3. Ministerstvo financií SR
  4. Premiér SR Eduard Heger (OĽaNO).
  5. Minister hospodárstva SR a prvý podpredseda vlády pre ekonomiku SR Richard Sulík (SaS).
  6. Zuzana Čaputová
  7. Michail Gorbačov na prvom summite s Ronaldom Reaganom v Ženeve v novembri 1985.

„Kde je tá Európa, ktorej smerovanie určovali vizionári Gorbačov, Kohl, Mitterand? Kde sú štátnici typu De Gaulle, Brandt, Palme? Nahradili ich kreatúry piatej ligy alebo marketingové figúrky, ľahko ovládateľné bábky a vyjednávači oligarchie s verejnosťou. Oligarchia už autentických politikov nepotrebuje. Kto by si bol ešte pred 15 – 20 rokmi pomyslel, že díler vodky s charizmou pingpongovej loptičky môže byť premiérom, že bývalý mafián môže byť predsedom parlamentu, že z neznámej bábiky, ktorá nevie povedať bez papiera ani „ďakujem“ a v zložitosti dnešného sveta je úplne stratená, vyrobia prezidentku republiky? Je to ako rozprávka so zlým koncom,“ podotkol odborník.

Politika ako aréna nízkych pudov?

Politika vraj časom prišla o plány, vízie, alebo vášne. Namiesto toho sú v nej vraj vidieť nízke pudy a aj keby sa našiel niekto, kto je reálnym politikom, je vytlačený súčasnými garnitúrami z verejného priestoru. Poukazoval tým Chmelár aj na seba samého?

„Politika sa už dávno stala arénou nízkych pudov, niet v nej ušľachtilých plánov, ani autentických vášní. Čestných ľudí čoraz viac odpudzuje a ak sa aj nájde donkichot našich dní, je koalíciou oligarchie a mediokracie ušliapaný, pošpinený, znemožnený. Obávam sa, že túto dilemu voľby, ktoré už dávno nie sú férové, nevyriešia. Podmienky pre revolúciu ešte nenastali, ale ten čas sa blíži. Takto svet predsa nemôže fungovať,“ uzavrel.

Redakcia eReport sa nemusí stotožňovať s názormi osôb, ktorých stanoviská uverejňuje.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Znechutený Chmelár: Čas revolúcie sa blíži, Heger je díler vodky s charizmou pingpongovej loptičky!

Odoberať
Upozorniť na
10 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre