eReport.sk
Ilustračná foto, foto: tasrzemetrasenie

Afganistan a Pakistan zasiahlo silné zemetrasenie; zatiaľ hlásia 155 obetí

Zemetrasenie s magnitúdou 6,1 postihlo v stredu skoro ráno časti husto obývaných oblastí Afganistanu a Pakistanu, uviedla agentúra Reuters s odvolaním sa na americkú geologickú službu USGS. Podľa agentúry AP o život prišlo najmenej 155 ľudí.

USGS uviedla, že epicentrum otrasov sa nachádzalo približne 44 kilometrov od mesta Chóst na juhovýchode Afganistanu a bolo v hĺbke 51 kilometrov. Správ o dôsledkoch zemetrasenia je zatiaľ málo.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Pavel Fischer
  2. Na kombosnímke zľava Ľuboš Blaha a Zuzana Čaputová.

Predstaviteľ ministerstva pre prírodné katastrofy talibanskej administratívy podľa Reuters uviedol, že úrady poskytnú aktuálne informácie po ukončení prieskumu a vyšetrovania, ale domnievajú sa, že došlo k obetiam.

„Podľa našich prvotných informácií malo zemetrasenie obete a škody, vyšetrujeme to,“ povedal Muhammad Nasím Hakkání.

V Pakistane neboli zatiaľ hlásené ani materiálne škody, ani úmrtia, dodal Reuters. Európske stredomorské seizmologické centrum (EMSC) spresnilo, že otrasy boli citeľné približne 500 kilometrov od epicentra. Ide o oblasť, v ktorej žije približne 119 miliónov ľudí a zahŕňa územie Pakistanu, Afganistanu a Indie. Otrasy evidovali aj obyvatelia afganského hlavného mesta Kábul, ako aj v pakistanskej metropole Islamabad.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Afganistan a Pakistan zasiahlo silné zemetrasenie; zatiaľ hlásia 155 obetí

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti