eReport.sk
Maroš Žilinka, foto: tasr

Žilinka má už požiadavku na Lipšica, chce vysvetlenie: Ako to, že kajúcnik mal zbraň?

Generálny prokurátor Maroš Žilinka nechá preveriť dôvody, pre ktoré strelné zbrane zostali v držbe zosnulého kľúčového svedka Františka Böhma. Žilinka to označil za neprípustné. Informovala o tom v stanovisku Jana Tökölyová, hovorkyňa Generálnej prokuratúry (GP) SR.

“Generálny prokurátor považuje za neprípustné, aby osoby obvinené zo závažnej organizovanej trestnej činnosti boli držiteľmi strelných zbraní,” uviedla Tökölyová. Žilinka preto nariadil krajskému prokurátorovi v Bratislave zabezpečiť, aby vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby objasnil dôvody, pre ktoré nedošlo k odňatiu a zaisteniu strelných zbraní príslušným policajtom Národnej kriminálnej agentúry (NAKA).

Žilinka chce preskúmanie správnosti postupu

Úlohou vyšetrovateľa je tiež posúdiť, či takýmto konaním nedošlo k trestnému činu. “Generálny prokurátor v tejto súvislosti požiada aj špeciálneho prokurátora, aby preskúmal správnosť a zákonnosť postupu dozorujúceho prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry,” dodala Tökölyová.

Pripomíname, že novozvolený špeciálny prokurátor Daniel Lipšic bude skladať svoj sľub do rúk predsedu Národnej rady (NR) SR Borisa Kollára (Sme rodina) už v pondelok (15.2), čím začne plynúť jeho 7-ročné funkčné obdobie na pozícii šéfa špeciálnej prokuratúry.

Prípadom sa zaoberá bratislavská kriminálka

Böhm, kľúčový svedok vo viacerých aktuálne políciou vyšetrovaných kauzách, sa mal zastreliť v piatok (12.2.) večer v obci Plavecký Štvrtok. Zranená pri ňom mala byť aj Böhmova manželka, ktorú mal postreliť. Prípad si vzhľadom na jeho závažnosť na mieste prevzala bratislavská krajská kriminálka.

Böhm, ktorý bol bývalým príslušníkom Slovenskej informačnej služby, mal s políciou spolupracovať pri vyšetrovaní káuz Judáš či Texasan. Vypovedať mal aj o údajnom podplácaní bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského, ktorý zomrel 30. decembra 2020 po tom, ako sa deň predtým vo väzbe pokúsil o samovraždu.

Zdroj: tasr

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Sledujte nás

Nehanbite sa, ozvite sa. Radi sa stretávame so zaujímavými ľuďmi a nachádzame nových priateľov.