eReport.sk
Daniel Lipšic, foto: tasr

Poznáme už termín, kedy sa Lipšic stane špeciálnym prokurátorom! Sľub zloží do rúk Kollára na hrade

Funkčné obdobie šéfa ÚŠP je sedem rokov a začína plynúť dňom zloženia sľubu. Tá istá osoba nemôže byť opakovane zvolená za špeciálneho prokurátora.

V pondelok (15. 2.) bude novozvolený špeciálny prokurátor Daniel Lipšic skladať svoj sľub do rúk predsedu Národnej rady (NR) SR Borisa Kollára (Sme rodina). Slávnostný akt sa začne o 11.00 h v priestoroch Bratislavského hradu.

Bez prítomnosti médií

V zmysle programu by mal šéf parlamentu po otvorení odovzdať dekrét zvolenému špeciálnemu prokurátorovi. Ten by mal následne zložiť sľub a podpísať ho. Naplánovaný je aj príhovor predsedu NR SR. Informoval o tom odbor komunikácie s médiami a verejnosťou Kancelárie NR SR. V súvislosti s aktuálnou pandemickou situáciou bude Lipšic skladať sľub bez prítomnosti médií. Slávnostný akt však bude možné sledovať naživo, priamy prenos bude podľa slov Kancelárie NR SR vysielaný prostredníctvom televízie TA3. Po skončení sa udalosti je naplánované vyhlásenie nového špeciálneho prokurátora pre médiá.

Lipšicovi pomohla do funkcie zmena zákona

Poslanci parlamentu zvolili Lipšica do funkcie v piatok (5. 2.) 79 hlasmi zo 117 prítomných. Národná rada SR volila špeciálneho prokurátora po tom, ako sa obvinený Dušan Kováčik vzdal tejto funkcie. Stať sa šéfom Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) umožnila Lipšicovi zmena zákona, vďaka ktorej mohol na túto funkciu kandidovať aj neprokurátor.

Zdroj: tasr

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Sledujte nás

Nehanbite sa, ozvite sa. Radi sa stretávame so zaujímavými ľuďmi a nachádzame nových priateľov.