eReport.sk
Miroslav Radačovský. Foto: tasr

Radačovský: Áno, je tak, pán Böhm bol kľúčovým svedkom proti generálovi Lučanskému!

Miroslav Radačovský, splnomocnený zástupca rodiny zosnulého exprezidenta polície Milana Lučanského, reagoval na smrť kajúcnika Františka Böhma, ktorý v piatok spáchal samovraždu. Na sociálnej sieti píše, že sa ku tragédii, ktorá sa mala odohrať stala v rodinnom dome v Plaveckom Štvrtku, vyjadruje iba preto lebo mu prichádza mnoho správ a telefonátov. A tie súvisia práve s piatkovou samovraždou exsiskára Böhma.

Radačovský na úvod uvádza, že sa rozhodol nevyjadrovať sa viac k priebehu trestného konania, ktoré súvisí s Lučanským. “Ako splnomocnený zástupca rodiny generála Lučanského, vzhľadom na prostoduché útoky na rodinu a mňa, ako zástupcu, zo strany niektorých médií a politikov, som sa rozhodol, že sa nebudem vyjadrovať k priebehu trestného konania,” vysvetlil Radačovský, ktorý za útok na svoju osobu považoval aj nedávne vyhlásenie Slovenskej advokátskej komory. Tá totiž upozornila, že Radačovský vystupuje v prípade úmrtia policajného exprezidenta ako zástupca rodiny, ale nie je zapísaný v zozname advokátov.

Radačovský: Stál za dôvodmi kolúznej väzby

Podľa Radačovského to bol práve Böhm, ktorý svedčil proti bývalému policajnému šéfovi. “Vzhľadom na veľa telefonátov a správ, ktoré mi v súvislosti s touto mimoriadnou správou prichádzajú, môžem odpovedať a konštatovať len jedno: Áno, je tak, p. Böhm bol kľúčovým svedkom proti generálovi Lučanskému, bol tzv. kajúcnikom, stál za dôvodmi kolúznej väzby Lučanského. Toto s určitosťou viem z obsahu spisu. Prečo však došlo k samovražde, resp. k smrti tohto kajúcnika, sa relevantne vyjadriť nemôžem, pretože nepoznám konkrétne okolnosti jeho smrti,” uzavrel Radačovský nsa sociálnej sieti.

Zdroj: fb/sudcaradacovsky

Böhm ako bývalý príslušník Slovenskej informačnej služby, mal s políciou spolupracovať pri vyšetrovaní káuz Judáš či Texasan. Vypovedať nemal len proti Lučanskému, ale napríklad aj proti bývalému špeciálnemu prokurátorovi Dušanovi Kováčikovi.

Policajný prezident Peter Kovařík v sobotu v reakcii na smrť kajúcnika Böhma uviedol, že by nebol rád, ak by sa v prípade jeho smrti , začali šíriť rôzne konšpirácie a špekulácie. Na tragédiu v Plaveckom Štvrtku reagovali aj politici, konkrétne šéf parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) a nezaradení poslanec Peter Pellegrini (Hlas-SD).

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Sledujte nás

Nehanbite sa, ozvite sa. Radi sa stretávame so zaujímavými ľuďmi a nachádzame nových priateľov.