eReport.sk
Milan Lučanský, foto: facebook M. L.

Žilinka je v Prešove, ide o Lučanského: Jedna otázka pravdepodobne ostane nezodpovedaná!


V Prešove sa koná rekonštrukcia udalostí, ktoré viedli k smrti bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského. Potvrdil to hovorca Krajskej prokuratúry (KP) Prešov Marián Spišák. Upozornila na to televízia TA3.

Na rekonštrukcii sa okrem generálneho prokurátora Maroša Žilinku zúčastňujú aj krajský prokurátor v Prešove, dozorový prokurátor, procesné strany a súdni znalci. „Poznatky získané týmto procesným úkonom budú dôsledne analyzované na účely zákonného rozhodnutia v tejto veci,“ podotkol Spišák.

Žilinka priblížil, že cieľom rekonštrukcie je získať čo najpresnejšiu predstavu a ucelený obraz o priebehu udalostí a jej čiastkových faktoch. Je presvedčený, že orgány činné v trestnom konaní dajú v krátkom čase odpoveď na otázku, ako k udalosti prišlo, „vrátane charakteru a mechanizmu zranení, príčin smrti zo súdnolekárskeho hľadiska, priebehu a okolností udalostí“.

Odpoveď na otázku PREČO? asi nedostaneme

Odpoveď na otázku, prečo prišlo k Lučanského smrti, podľa Žilinku zostane s najväčšou pravdepodobnosťou nezodpovedaná.

„Som presvedčený, že orgány činné v trestnom konaní v krátkom čase dajú odpoveď na všetky otázky AKO?, na ktoré dostupnými úkonmi počas vyšetrovania našli odpoveď (vrátane charakteru a mechanizmu zranení, príčin smrti zo súdnolekárskeho hľadiska, priebehu a okolností udalostí). Odpoveď na otázku PREČO? došlo k smutnej udalosti s fatálnym následkom – smrti generála Milana Lučanského, však s najväčšou pravdepodobnosťou ostane nezodpovedaná,“ uviedol generálny prokurátor v utorok na sociálnej sieti.

Zdroj: fb/maroš-žilinka-generálny-prokurátor-sr

Lučanský zomrel 30. decembra 2020 po tom, ako sa mal 29. decembra 2020 v ústave na výkon väzby a trestu odňatia slobody v Prešove pokúsiť o samovraždu. Vo väzbe bol pre obvinenia z korupčnej trestnej činnosti.

Kolíková odmietla vyvodiť voči sebe zodpovednosť

Prípadom sa zaoberala aj nezávislá kontrolná komisia, ktorej zariadenie iniciovala ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (klub SaS). Nezistila skutočnosti, ktoré by spochybňovali verziu, že príčinou smrti Lučanského bol samovražedný pokus. Komisiu tvorilo takmer 20 členov. Okrem politikov boli jej súčasťou tiež experti.

Kolíková po tragickej smrti Lučanského odmietla vyvodiť voči svojej osobe akúkoľvek zodpovednosť, odmietla vlastné zlyhanie – a to napriek tomu, že šéfuje rezortu, pod ktorý Zbor väzenskej a justičnej stráže spadá.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na kombosnímke Daniel Lipšic a tabuľa označujúca miesto, kde obeseného muža našli.
  2. Jaroslav Naď a Robert Kaliňák.
  3. Miroslav Radačovský v štúdiu spravodajskej televízie TA3.
  4. Kytice na hrobe tragicky zosnulého Milana Lučanského.

Zdroj: tasr/eReport

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Žilinka je v Prešove, ide o Lučanského: Jedna otázka pravdepodobne ostane nezodpovedaná!

3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne