eReport.sk
Poslanec Milan Vetrák (OĽANO). Foto: tasr

Šokujúce? Vetrák z OĽANO: Poslancov zaujíma názor Žilinku na návrhy Kolíkovej!


Generálny prokurátor Maroš Žilinka, ktorý dlhodobo čelí ostrej kritike časti mienkotvorných médií aj väčšiny koalície, ktorá ho do vysokej ústavnej funkcie zvolila, sa má zúčastniť rokovania parlamentného ústavnoprávneho výboru. Tomu šéfuje poslanec OĽANO Milan Vetrák, ktorý chce Žilinku na svoj výbor čo najskôr pozvať. Pre mnohých je zrejme prekvapením a možno aj šokom, že koaliční poslanci nechcú šéfa Generálnej prokuratúry SR len „grilovať“ za jeho cestu do Moskvy. Zaujíma ich aj názor Žilinku na chystané legislatívne zmeny, ktoré vzbudzujú v spoločnosti vášne a sú z dielne rezortu ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej (klub SaS).

Predseda Ústavnoprávneho výboru Národnej rady (NR) SR Milan Vetrák (OĽANO) chce čo najskôr pozvať na rokovanie výboru generálneho prokurátora Maroša Žilinku.

Členovia výboru s ním chcú diskutovať o viacerých aktuálnych témach i pripravovaných novelách zákonov. Vetrák uviedol, že by s ním radi diskutovali osobne a spoznali jeho názor napríklad na novelu trestného zákona či na využívanie paragrafu 363 Trestného poriadku.

Nechcú so Žilinkom debatovať iba o Rusku

„Dohodli sme sa, že pozvem generálneho prokurátora čo najskôr, aby vysvetlil témy, ktoré rezonujú v spoločnosti a sú aj predmetom záujmu členov výboru,“ uviedol Vetrák. Priblížil, že témami do diskusie sú aj nedávna cesta šéfa prokuratúry do Ruskej federácie a jeho dohoda s tamojšou prokuratúrou. Rovnako podľa jeho slov zaujíma poslancov názor Žilinku na reformu súdnej mapy a ďalšie pripravované zmeny.

Novela vzbudzuje vášne, priznal Vetrák

Vetrák ozrejmil, že sa končí pripomienkové konanie k novele trestného zákona. „Novela vzbudzuje vášne, pretože sa tam rieši, povedzme ‚trestanie za vyslovenie názoru‘, uvoľnenie trestnej politiky štátu pri držbe ľahkých drog, napríklad marihuany. Radi by sme poznali jeho názor na túto novelu,“ skonštatoval šéf výboru.

Dodal, že od minulého roka je prerušená aj schôdza výboru týkajúca sa rozhodovania Generálnej prokuratúry SR v citlivých kauzách, najmä v súvislosti s využívaním paragrafu 363 trestného poriadku. Aj o tom by teda poslanci vo výbore chceli ďalej diskutovať.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Marián Kéry (Smer-SD
  2. Robert Fico, šéf strany Smer-SD.
  3. Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šokujúce? Vetrák z OĽANO: Poslancov zaujíma názor Žilinku na návrhy Kolíkovej!

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne