eReport.sk
Miroslav Radačovský v štúdiu spravodajskej televízie TA3.
Miroslav Radačovský v štúdiu spravodajskej televízie TA3. Zdroj: ta3.com

Radačovský: Nebude jednoznačne možné konštatovať, že k smrti Lučanského došlo jeho zavinením


Vyšetrovanie tragického úmrtia bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského ešte neukončili. Rekonštrukcia udalostí, ktoré viedli k jeho smrti, by sa mala uskutočniť v druhej polovici januára 2022. Hovorca Krajskej prokuratúry Prešov Marián Spišák tesne pred koncom roka 2021 zdôraznil, že až po jej vykonaní a vyhodnotení všetkých zabezpečených dôkazov v priebehu vyšetrovania bude možné zákonne rozhodnúť.

Ako eReport informoval, pochybnosti o tom, či Lučanský skutočne zomrel bez cudzieho pričinenia vyjadrili v posledných dňoch viacerí politici (a nielen tí), ktorí sa zúčastnili na nedávnej pietnej spomienke pri príležitosti výročia úmrtia bývalého šéfa polície.

Reakcie z Martina Radačovský iba potvrdil

Na Národnom cintoríne v Matine, kde je Lučanský pochovaný, bola v tejto súvislosti vlani 30. decembra aj naša reportérka Mimi Šramová, podrobnejšie informácie, ktoré odtiaľ priniesla nájdete aj na portáli eReport.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Kam sa chodia radiť Šimečka s Hojsíkom? Radačovský upozorňuje na to, ako naši liberálni europoslanci žalovali v Bruseli.
  2. gen. M. Lučanský
  3. Je pravda na poslednom mieste?
  4. Uvrhli štát do krízy?
  5. Na kombosnímke Miroslav Radačovský a Zuzana Čaputová.
  6. Kytice na hrobe tragicky zosnulého Milana Lučanského.

Pochybnosti o tom, či smrť exprezidenta polície bola naozaj samovražda, tento pondelok (3.1.) potvrdil aj zástupca rodiny Lučanských, bývalý sudca a súčasný europoslanec Miroslav Radačovský. Počas rozhovoru v štúdiu spravodajskej televízie TA3, kde vystúpil vo večernej relácii Téma dňa uviedol, že zranenia, ktoré utrpel Milan Lučanský si nemohol spôsobiť sám. 

Z podrobností, ktoré pozná, dospel k záveru

Podľa neho to nie sú závažné slová, ale sú to slová nádeje. „Slová nádeje spočívajúce v tom, že ako zástupca poškodených rešpektujem vôľu a názor svojich mandantov. Moji mandanti, teda rodina Lučanských sú presvedčení o tom, že k smrti ich otca prezidenta Policajného zboru nedošlo jeho zavinením. Mne nič iné nezostáva, len ich názor rešpektovať alebo vzdať sa zastupovania,“ uviedol Radačovský pre TA3.

Europoslanec v rozhovore s moderátorom Petrom Bielikom tiež vyhlásil, že pozná všetky podrobnosti, ktoré sa tragédie spred vyše roka týkajú. „Na základe vykonaných dôkazov, ktoré ja poznám, ktoré ja nevykonávam, ale vykonáva ich vyšetrovateľ pod dozorom prokuratúry, som dospel k záveru, že nebude jednoznačne a bez pochybností možné konštatovať, že k smrti generála Lučanského a ublíženia na zdraví došlo jeho zavinením,“ vysvetlil.

Už si urobil vlastnú rekonštrukciu udalostí

Radačovský prezradil aj to, že vie presne, v akej polohe sa Lučanský po údajnom obesení mal nachádzať, pozná aj znalecké posudky o príčine smrti. Zároveň poznamenal, že by sa rád zúčastnil rekonštrukcie prípadu, ktorá sa uskutoční už za niekoľko dní. „Bol by som rád, keby som sa týchto úkonov mohol zúčastniť, ale závisí to od rozhodnutia vyšetrovateľa,“ skonštatoval. Uviedol aj to, že si so svojimi priateľmi urobil vlastnú rekonštrukciu udalosti, avšak vzhľadom na to, že vyšetrovanie nie je ukončené, nebude sa k tomu vyjadrovať. 

Je to prinajmenšom zvláštne…

Podľa neho smrť prezidenta Policajného zboru v štáte uprostred Európy nie je bežná udalosť či už na vnútropolitickú situáciu alebo na dosah do zahraničia. „Všetci sa zhodneme na tom, že je pri najmenšom zvláštne, že v priebehu niekoľkých dní pobytu vo väzbe dôjde k smrti prezidenta Policajného zboru Slovenskej republiky. A o to viac je to zaujímavé, že tejto smrti predchádzali akési neštandardné udalosti v ponímaní umiestnenia osoby do väzby,“ podotkol.

Radačovský sa vyjadril aj ku komisii, ktorú zriadila ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (klub SaS). „Všetci zainteresovaní, médiá, aj moja maličkosť Radačovský, ministerstvo spravodlivosti, Zbor väzenskej a justičnej stráže, ministerstvo vnútra a Policajný zbor, by mali mať primárny záujem na tom, aby vec bola zákonným a korektným spôsobom ukončená.Nie je možné ju ukončiť v priebehu niekoľkých dní prehlásením komisie ministerky spravodlivosti, hoci akceptujeme aj tú skutočnosť, že tento záver tejto komisie je právne irelevantný,“ dodal bývalý sudca.

Zdroj: ta3.com

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Radačovský: Nebude jednoznačne možné konštatovať, že k smrti Lučanského došlo jeho zavinením

2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: