eReport.sk
Saková s čerstvou blond, foto: tasr

Saková o smrti Lučanského: Táto tragédia musí byť riadne vyšetrená!


Podpredsedníčka mimoparlamentnej strany Hlas-SD a exministerka vnútra Denisa Saková reaguje na cestu generálneho prokurátora Maroša Žilinku do prešovskej väznice. V nej za doposiaľ neobjasnených okolností zomrel exšéf polície Milan Lučanský.

Koná sa rekonštrukcia smrti Lučanského

V Prešove sa koná rekonštrukcia udalostí, ktoré viedli k smrti bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského. Potvrdil to hovorca Krajskej prokuratúry (KP) Prešov Marián Spišák. Upozornila na to televízia TA3. Na rekonštrukcii sa okrem generálneho prokurátora Maroša Žilinku zúčastňujú aj krajský prokurátor v Prešove, dozorový prokurátor, procesné strany a súdni znalci.

Saková kroky GP podporuje

Saková konanie Maroša Žilinku oceňuje a podľa nej je už ten správny čas, aby sa verejnosť dozvedela pravdu. „Dnes začala rekonštrukcia udalostí  v Prešovskej väznici zo dňa, kedy tragicky zahynul generál Lučanský. Považujem to za jeden z dôležitých krokov GP k tomu, aby táto tragická udalosť bola prešetrená podľa platných zákonov SR, nie vyšetrovaná nejakou pseudokomisiou vytvorenou na podnet ministerky spravodlivosti bez akýchkoľvek právomocí s jediným jedným cieľom zakryť jej prešľapy a za každú cenu sa udržať na ministerskej stoličke,“ uviedla podpredsedníčka Hlasu.

Bude vás zaujímať:

  1. Predlžovanie agónie Slovákom nepomôže
  2. Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka počas vyhlásenia 2. septembra 2021 v Bratislave.
  3. Kam sa chodia radiť Šimečka s Hojsíkom? Radačovský upozorňuje na to, ako naši liberálni europoslanci žalovali v Bruseli.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Saková o smrti Lučanského: Táto tragédia musí byť riadne vyšetrená!

5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne