tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Vľavo generálny prokurátor SR Maroš Žilinka a v popredí vpravo Matúš Šutaj-Eštok (Hlas-SD).
Vľavo generálny prokurátor SR Maroš Žilinka a v popredí vpravo Matúš Šutaj-Eštok (Hlas-SD). Zdroj: tasr

Žilinka ako kandidát na prezidenta? Pellegriniho poslanec upozornil: Kolíková sa ho bojí a koná!

Opozičný poslanec Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) upozorňuje, že ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (SaS) chce zmeniť zákon tak, aby generálny prokurátor Maroš Žilinka nemohol kandidovať na post prezidenta SR. Šutaj Eštok to považuje v prvom rade za strach vládnej koalície z osoby generálneho prokurátora. Je taktiež otázne, či by takáto úprava prešla cez Ústavný súd SR, keďže môže ísť o porušenie práv generálneho prokurátora ako občana.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Mária Kolíková na videosnímke počas rozhovoru pre Denník N.
  2. Predseda opozičnej ĽSNS Marian Kotleba.
  3. Ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková (klub SaS).
  4. Generálny prokurátor Maroš Žilinka.
  5. Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka.

„Kolíková má strach zo Žilinku. Keby to nebola vážna situácia, bolo by to až groteskne smiešne ako sa ministerka spravodlivosti bojí generálneho prokurátora. Najnovší kúsok zo seriálu, ako by som mu ešte uškodila je naozaj bizarný. Dnes už pre ministerku nie je problém § 363, prišla s ďalším zvráteným nápadom. Najnovšie chce zmeniť zákon, aby generálny prokurátor nemohol kandidovať za prezidenta,“ upozornil na sociálnej sieti Šutaj Eštok.

„Chce zmeniť zákon proti niekomu“

Generálneho manažéra opozičnej strany Hlas-SD na celej Kolíkovej aktivite vyrušuje hlavne to, že nejde o legislatívnu aktivitu pre niečo, ale proti niekomu. „Nie že by pán Žilinka také niečo chcel, alebo nebodaj oznámil. Pre ministerku nie je totiž problém, že podľa súčasného znenia má generálny prokurátor možnosť kandidovať za prezidenta, ale problémom je, že generálnym prokurátorom je Maroš Žilinka. Kolíková teda nechce zmeniť zákon pre niečo, ale proti niekomu,“ podotkol.

Pokiaľ by sa zvesti o novej plánovanej úprave stali reálnymi, Kolíková by pravdepodobne mala čo robiť, aby si niečo podobné vyargumentovala pred občanmi a pred zákonom. „Jediným problémom koalície vo vzťahu ku generálnemu prokurátorovi je, že trvá na dodržiavaní zákona pre každého a za každých okolností a to dokonca aj keď sa to týka členov tejto vlády. A za to musí byť spravodlivo potrestaný. A keď nepomáhajú mediálne útoky, tak mu aspoň špeciálne preňho navrhnime zákon, že nemôže kandidovať na prezidenta. Na prvý pohľad naozaj nepochopiteľné. Pochopí len ten, kto si všimol nenávisť a zároveň aj strach v očiach pani Kolíkovej,“ uzavrel Šutaj Eštok.

Zdroj: fb/sutajestokm

Mimochodom, Žilinka, ktorý dlhodobo čelí hejtom časti verejnosti a najmä koaličných strán, zverejnil v piatok na svojej sociálnej sieti stručný, ale to veľavravnejší status. Adresovaný bol zjavne tým, ktorí ho neúnavne kritizujú, tak vám ho pripájame v plnom znení, a teda bez cenzúry.

Zdroj: fb/maros zilinka


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Žilinka ako kandidát na prezidenta? Pellegriniho poslanec upozornil: Kolíková sa ho bojí a koná!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku