tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka.
Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka. Foto: tasr

„Nedám sa ovplyvniť záujmami politikov!“ Odkazuje Žilinka Kolíkovej

Generálna prokuratúra (GP) SR už jasným a zrozumiteľným spôsobom informovala o dôvodoch nepodania žaloby na rozpustenie politickej strany ĽSNS. Nemá potrebu ich dopĺňať. Uviedol hovorca GP SR Dalibor Skladan v reakcii na stanovisko ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej (SaS), že GP má k rozhodnutiu zverejniť analýzu.

„Interné materiály a stanoviská slúžiace pre rozhodnutie generálneho prokurátora nie sú verejné a o podstatných skutočnostiach, z ktorých vychádzal jednoznačný záver nepodať žalobu, bola verejnosť primerane informovaná,“ skonštatoval.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Predseda opozičnej ĽSNS Marian Kotleba.
  2. justícia, spravodlivosť, zákon
  3. Predseda opozičnej ĽSNS Marian Kotleba.
  4. Na kombosnímke zľava Ľudovít Makó a Boris Beňa v časoch, keď zastávali vysoké funkcie v štáte.
  5. Vľavo generálny prokurátor SR Maroš Žilinka a v popredí vpravo Matúš Šutaj-Eštok (Hlas-SD).


Generálny prokurátor Maroš Žilinka sa podľa hovorcu nedá a nedal ovplyvniť záujmami politických subjektov a nepodľahne tlaku verejnej mienky či médií. „Tak ako doposiaľ aj v danom prípade bol pre neho jediným imperatívom zákon,“ dodal.
 

Žilinka v piatok (5. 8.) informoval, že nepodá návrh na rozpustenie ĽSNS. Strana nemá podľa GP SR reálny potenciál a príležitosť zrealizovať politické zmeny ohrozujúce demokraciu, a teda nehrozí bezprostrednosť rizika pre demokraciu.

Vyplýva to zo stanoviska GP SR k dôvodom nepodania žaloby na rozpustenie tejto politickej strany. GP SR konštatuje, že sa zohľadnili aj kritériá ako veľkosť strany, rozkol v strane, koaličný potenciál, počet poslancov v Národnej rade SR, ale aj takzvaný výtlak.

Podľa Kolíkovej by bolo dobré, ak by GP SR zverejnila celkovú analýzu, na základe ktorej dospela k dôvodom rozhodnutia. Zovšeobecnenie, ktorá sa publikovalo, je bez celej analýzy podľa nej z tohto pohľadu nezrozumiteľné.

Zdroj: tasrKOMENTÁRE ČLÁNKU :

„Nedám sa ovplyvniť záujmami politikov!“ Odkazuje Žilinka Kolíkovej

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku