eReport.sk
Predsedníčka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová.
Anna Zemanová (SaS). Foto: tasr

Zemanová vysvetlila, prečo odstavila opozíciu v pléne: Ľudia to saskárke NECHUTNE spočítali!

 “Pán predseda, dávam procedurálny návrh, aby sa zastavilo moralizovanie poslancov opozície, menovite pána poslanca Fica. Vždy sa im zobralo slovo, ak nie je predložený návrh ako procedurálny. Dajte, prosím, o tom hlasovať,” takto vyzvala tento týždeň vo svojom procedurálnom návrhu predsedu parlamentu Borisa Kollára známa poslankyňa za SaS, ktorá je aj šéfkou poslaneckého klubu liberálov. A v národnej rade to Anne Zemanovej, o ktorej je reč, prešlo. Samozrejme, okamžite sa na hlavu Sulíkovej političky začala valiť vlna kritiky zo strany opozičných politikov. Keď Zemanová podala vysvetlenie svojho kroku v komentári pod svojim statusom na sociálnej sieti, naložili jej aj ľudia.

Zemanová sa vo svojej reakcii, prečo sa rozhodla vziať slovo opozičným poslancom vlastne priznala, že jej prekáža, že sa kritika nevládnych politikov z parlamentu (špeciálne šéfa strany Smer-SD Roberta Fica) dostáva do médií a šíri sa k ľuďom do verejného priestoru. A prečo je to tak? Liberálka totiž kritiku opozície označuje za klamstvá a zavádzanie.

“Jediné čo počujeme sú zavádzanie a klamstvá”

“Ak má poslanec Fico výhrady k vedeniu a organizácii schôdze, môže požiadať o zvolanie poslaneckého grémia. Takejto požiadavke je vyhovené vždy. Avšak grémium je bez médií a je nutné komunikovať a dohodnúť sa s koalíciou. Tento spôsob mu preto nevyhovuje a radšej robí divadlo pred médiámi. Opakovane sa prihlási s procedurálnym návrhom, ktorý má byť vecný a písomný, aby sa o ňom dalo hlasovať. Miesto toho vidíme jeho zneužívanie a jediné čo počujeme sú zavádzanie a klamstvá. Ide o chabý pokus ako sa zviditeľniť,” takto vysvetlila dôvod podania svojho “náhubkového” návrhu v pléne Zemanová na sociálnej sieti.

Ako ste sa opovážila opozíciu odstaviť?

Väčšina ľudí s ňou však nesúhlasí a dali jej to aj patrične najavo. Teda dosť drsne. “Ľudia vás a celu vládu nenávidia, buď ste slepá, alebo hlúpa, ale skôr by som povedal že oboje,” odkázal liberálke Mário. Tomu prišla od istej Evy protireakcia s menšinovým názorom, teda takým, ktorý Zemanovú hájil: “Pane už toto vyjadrenie voči žene svedčí o inteligencii tohto národa, ste šikovný tak choďte do politiky a ukážte ako sa to má robiť.”

Ďalší boli voči Zemenanovej však ešte tvrdší, napokon posúďte sami:

  • Je mi z vašich fašistických metód na zvracanie a z pohľadu na vás ešte viac…. (Dušan)
  • Klame a zavádza celá koalícia vrátane vás (Zuzana)
  • Choďte radšej kŕmiť holuby… (Jozef)
  • Anna Zemanová a spol pôjdete pekne po jednom do basy za to všetko, čo tu stvárate, potom ti ani Sulibrko ani Smatlovic nepomôžu, lebo aj oni budú sedieť (Rasťo)
  • Nechceli by ste svojich názorových oponentov rovno zatvárať do gulagov alebo stavať k muru? (Alžbeta)
  •  Divadielko robíte vy s vašou vládou. Vypomsti sa Vám to. Karma je zdarma. (Andrea)
  • Ako ste sa opovážila opozíciu odstaviť? Čo robíte vy v parlamente Pročko opitý ,Osuský detto, ďalšia tam spí. Už tam nemáte dávno čo robiť, pobaľte sa a zmiznite (Marta)

Zdroj: fb/annazemanovasas

“Parlament práve schválil návrh SaS, aby predseda parlamentu nedával slovo opozícii, pretože vraj ´moralizujeme´ vládu. Oni kritizujú Lukašenka. Toto nám tu vládne. Oni si jednoducho navrhnú a odsúhlasia koniec demokracie,” upozornil ešte vo štvrtok (23.9) nezaradený poslanec Tomáš Taraba.

Zdroj: fb/tomastaraba.sk

Vzápätí zdieľal aj svoj názor na SaS a pripomenul ďalšiu kontroverznú iniciatívu sulíkovcov. “Táto strana nemá so slobodou nič spoločné, nakoľko okrem dnešného návrhu sa najnovšie snažia prijať zmenu zákona, aby dostávali lekári, ktorí nebudú hovoriť o chorobách, čo oni chcú – pokuty. Pani Anna Zemanová sa v minulosti vyjadrila v duchu, že zdravie starých ľudí nie je pre nich prioritou, nakoľko už nie sú ekonomicky aktívni. Takže tým naplnila druhý význam slova SaS – solidarita.”

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Anna Zemanová (SaS)
  2. Robert Fico (Smer-SD).

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Aktuálne

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti