eReport.sk
ZĽAVA: Jozef Golonka, Rudolf Schuster, Gizela Oňová a Jozef Banáš, foto: tasr, facebook

Choďte do čerta, už vás nepotrebujeme! Drsný výrok Zemanovej rozčúlil známych seniorov. Aj exprezidenta

Poslankyňa za stranu Sloboda a Solidarita sa vyjadrila, že neskoršia vakcinácia seniorov nad 65 rokov je opodstatnená. Podľa nej už nezabezpečujú ekonomický chod krajiny.

V relácii RTVS Sobotné dialógy sa Anna Zemanová (61) na otázku moderátorky, prečo sú ľudia nad 65 rokov zaradení na vakcináciu až do ôsmej fázy, vyjadrila veľmi nešťastne: „Očkovacia stratégia je nejakým spôsobom nastavená, ľudia nad 65 rokov sú väčšinou už v dôchodkovom veku, čiže nevytvárajú tú ekonomickú hodnotu pre chod štátu. Bez peňazí to nejde.” Neskôr sa poslankyňa za svoj ostrý výrok ospravedlnila. Avšak slová, ktoré už vypustila z úst, pobúrili známe tváre a zanechali trpkú pachuť.

Spevák Peter Stašák – Foto: profimedia

Peter Stašák, spevák (70)

Mám 70 rokov, pracoval som celý svoj aktívny život a pracujem aj na dôchodku. Pani Zemanovej prajem, aby sa v zdraví dožila dôchodku a správala sa menej arogantne. Ak by som mal pracovať vo vašom odbore tak dobre ako vy, Pán Boh ochraňuj našu republiku. To, že ste v nejakej strane, neznamená, že ste neomylná a nadradená. A na záver vám prajem, aby som si o dva roky dokázal spomenúť na vaše meno.

Otto Weiter – Foto: profimedia

Otto Weiter, spevák (65)

Jej vyjadrenie ma veľmi pobúrilo za všetkých dôchodcov, nielen za seba. Napriek veku necítim, že by som nebol pre spoločnosť prospešný. Som zvedavý, ako sa bude pani Zemanovej páčiť, keď jej niekto v dôchodkovom veku povie – choďte do čerta, ste nám už nanič!? Väčšina dôchodcov si poctivo odrobila 45 rokov, vôbec nechápem, ako mohla niečo také vypustiť z úst. Títo ľudia boli desiatky rokov prospešní pre spoločnosť, a to, ako žijeme teraz, spôsobili práve politici. A ešte zabudla na jednu podstatnú vec – mnohí dôchodcovia sú živnostníci, ktorí po prvé – platia dane a po druhé – zamestnávajú veľa ľudí, čo nie je málo.

Exprezident Rudolf Schuster – Foto: tasr

Rudolf Schuster, exprezident (87)

My starší, ktorí sme v penzii, máme iný názor ako mladší, ktorí Covid skôr prekonajú. Takto to posudzovať, že vy, čo ste, v penzii, môžete umrieť… My mladí vytvárame hodnoty, aspoň vám budeme musieť menej prispievať na penziu, tak takéto stanovisko z ľudského hľadiska neobstojí, pretože aj starší ľudia vytvárajú hodnoty. Každý svojím spôsobom. Ja si myslím, že názor, že treba zachraňovať tých, ktorí sú ekonomicky činní, je veľmi úzke hľadisko. Ja som svojím spôsobom činný stále. Tým, že píšem a robím filmy, som činný v inej oblasti. Nesedím doma, že nič nerobím. Za to nikto nemôže, že ide do penzie skôr, napríklad zo zdravotných dôvodov. Nikto nevie, čo ho čaká, ani mladých. Či sa toho dôchodku vôbec dožijú. Takéto stanoviská nie sú prijateľné pre spoločnosť obecne.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
28 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika