eReport.sk
Robert Fico (Smer-SD).
Robert Fico (Smer-SD). Foto: fb/smer-sd

VIDEO Fico udrel na Sulíka: Ušiel ako malé dieťa a nepozdával sa mi stav, v ktorom bol!

“Sme doslova pobúrení a šokovaní z toho, že minister hospodárstva, pán Sulík, ktorý sa politicky zodpovedá národnej rade, doslova ušiel z národnej rady,” reagoval na ministra hospodárstva a šéfa SaS Richarda Sulíka šéf opozičnej strany Smer-SD Robert Fico. Sulík sa v parlamente vyjadroval k hrozbe zvyšovania energií, ale za 20 minút, ktoré mal ako rečník k dispozícii, stihol len kritizovať predošlú vládu a na vyhlásenia o tom, ako chce riešiť aktuálne avizované drsné zdražovanie pre občanov sa muž už nezvýšil podľa rokovacieho poriadku NRSR čas. “Kedy nebolo vašich katastrofálnych rozhodnutí, tak toto sme tu dnes (v energetike) nemuseli mať,” povedal ďalej Sulík na adresu bývalého premiéra Fica.

Každý čakal, čo minister ponúkne ako riešenie ľuďom, minister neponúkol nič a ušiel z národnej rady.

Robert Fico (Smer-SD).

Podľa Fica Sulík využil svojich 20 minút na útoky a nadávky na stranu Smer a na jeho osobu. “Vôbec neodpovedal na elementárne otázky, ako chce vláda SR reagovať na obrovské riziká, ktoré spočívajú v tom, že na budúci rok, v roku 2022 si rodiny možno zaplatia za energie o 300 až 400 eur v priebehu roku viac, ako to bolo v roku 202,” povedal pred novinármi Fico.

Sulík vraj nemá žiadnu odpoveď a nevie čo má robiť

Tvrdil, že pre neho, je šokujúce aj to, že bol podaný procedurálny návrh, v ktorom chceli umožniť Richardovi Sulíkovi, aby pokračoval vo vystúpení,. “Ale tento pozmeňujúci procedurálny návrh bol zmarený vládnou väčšinou, pretože vládna väčšina nebola prítomná národnej rade. Došlo k obštrukcii a národná rada nebola uznášaniaschopná,” vysvetlil Fico.

Fico ďalej uviedol, že jeho strana protestuje proti tomu, aby minister utekal z národnej rady ako malé dieťa. Zároveň tvrdil, že tomu rozumie, keďže Sulík nemá podľa jeho slov žiadnu odpoveď anevie čo má robiť. “Jedinou odpoveďou Sulíka je deregulácia, všetko nechať zdražieť. A ešte protestujeme aj proti tomu, že keď je podaný procedurálny návrh, aby pokračoval vo vysvetľovaní, tak vládna koalícia deštruuje národnú radu a zablokuje ju tým, že národná rada nie je uznášaniaschopná,” upozornil Fico, ktorý je presvedčený, že takúto mieru neúcty k parlamentu ešte nezažili. “Je to hlavne neúcta ministra Sulíka k ľuďom. Každý čakal, čo minister ponúkne ako riešenie ľuďom, minister neponúkol nič a ušiel z národnej rady,” spresnil Fico, ktorý pri novinárskych otázkach skonštatoval, že sa mu nepozdával sa mi stav, v ktorom Sulík počas svojho vystúpenia pred poslancami bol. “K tomu stavu, aby som to vysvetli, pán Sulík hovoril, že je chorý a vraj tonie je covid,” zastal obratom šéfa liberálov jeden z novinárov, akoby bol jeho hovorcom.

Fico chce od Sulíka maturitné vysvedčenie

Fico podľa medializovaných informácií predložil Fico Sulíkovi aj svoje maturitné vysvedčenie. Prečo to urobil, spýtal sa ten istý novinár, ktorý “nahlásil” Sulíkovu “pénku”. “Myslím, že ma dostatočne poznáte na to, aby ste vedeli, že len tak zo žartu som nevytiahol moje maturitné vysvedčenie a nepožiadal som pána Sulíka o výmenu tohto maturitného vysvedčenia. Buďte investigatívni novinári a choďte po tom, prečo som požiadal Sulíka, aby mi predložil maturitné vysvedčenie,” vysvetlil šéf Smeru.

Zdroj: fb/smersd

Vláda môže v energetike robiť len rozumné rozhodnutia do budúcnosti. Uviedol to podpredseda vlády a minister hospodárstva SR Richard Sulík (SaS) na mimoriadnej schôdzi Národnej rady (NR) SR venovanej rastúcim cenám energií.

Sulík: Nedivte sa pán Fico

Tarifa za prevádzkovanie systému (TPS) je podľa Sulíka na Slovensku takmer najvyššia v Európe. “Nedivte sa pán Fico, keď poviem, že TPS je dnes vysoká, lebo Fico. Keď vy prídete, čo sme my ako vláda za rok a pol spravili. My môžeme robiť len rozumné rozhodnutia do budúcna. My to nevieme okamžite zmeniť,” uviedol Sulík, poukazujúc na opatrenia, najmä pri obnoviteľných zdrojoch energie, ktoré prijímali vlády pod Fica .

VIDEO Sulík: Vláda môže v energetike robiť len rozumné rozhodnutia do budúcnosti

“Kedy nebolo vašich katastrofálnych rozhodnutí, tak toto sme tu dnes (v energetike) nemuseli mať,” povedal ďalej Sulík na adresu bývalého premiéra Fica.

Nespravíme s vysokou cenou TPS nič, upozornil šéf SaS

TPS podľa Sulíka rástla napríklad aj preto, že sa vláda v minulosti zaviazala k znižovaniu CO2 a zároveň platila rok čo rok peniaze na podporu ťažby uhlia. “Na ťažbu uhlia ide ročne 120 miliónov eur. Toto sme zdedili, do roku 2030 sa musí dotovať ťažba uhlia. Strane SaS sa tento termín podarilo cez Európsku komisiu znížiť na rok 2023. To je dobrý úspech, ale v tomto momente nespravíme s vysokou cenou TPS nič,” spresnil Sulík.

Diskusia o zvyšovaní cien energií pokračuje v stredu

Mimoriadnu schôdza k rastu cien energií v utorok popoludní otvoril predseda NR SR Boris Kollár (Sme rodina). Rokovanie o tejto téme inicioval Smer-SD. Program 43. schôdze podporilo 105 zo 105 prítomných poslancov.

Diskusia o zvyšovaní cien energií bude pokračovať v stredu (29. 9.) po troch mimoriadnych schôdzach, ktoré sú naplánované od 8.00 h. Oznámil to v utorok po zasadnutí poslaneckého grémia predseda Národnej rady (NR) SR Boris Kollár (Sme rodina).

Hlasovať sa podľa Kollára nebude hneď po prerokovaní jediného bodu na mimoriadnej schôdzi o energiách, ale v rámci riadneho hlasovania o 11.00 alebo 17.00 h. “Takáto je dohoda naprieč celým politickým spektrom. Dohodli sme sa aj na tom, že zajtra otvoríme tie tri mimoriadne schôdze, začíname o ôsmej hodine,” avizoval.

Ďalšie mimoriadne schôdze OĽANO nepodporí

Koaličná SaS a zrejme ani OĽANO nepodporia program mimoriadnych schôdzí Národnej rady (NR) SR, ktoré by sa mali začať postupne v stredu (29. 9.) ráno od 8.00 h. Sme rodina podľa slov predsedu svojho poslaneckého klubu Petra Pčolinského ešte o postupe rokuje.

Šéfka klubu SaS Anna Zemanová pre TASR potvrdila, že program rokovaní nepodporia. Argumentuje priebehom utorkovej mimoriadnej schôdze k cenám energií. “Opozícia nemá úprimný záujem o diskusiu. Ukázali to v plnej sile, keď namietali, aby minister hospodárstva mohol hovoriť v pléne, a tak reagovať na otázky opozície,” ozrejmila.

Predseda klubu OĽANO Michal Šipoš pre TASR uviedol, že o postupe budú ešte hovoriť. Program rokovaní však zrejme nepodporia. Podobne ako Zemanová poukázal na priebeh utorkového rokovania.

Zdroj: eReport/tasr

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Zuzana Čaputová počas videopríhovoru.
  2. Podpredseda vlády pre ekonomiku a minister hospodárstva Richard Sulík (SaS).
  3. Anna Zemanová (SaS)
  4. Podpredseda vlády pre ekonomiku a minister hospodárstva Richard Sulík (SaS)
  5. Robert Fico v českej televízii CNN Prima.
  6. Predsedníčka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Aktuálne

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti