eReport.sk
Anna Belousovová Foto: tasr

Zemanovej drzé vyjadrenie o senioroch rozčertilo Belousovovú: Ty trúba hlúpa!

To myslela vážne? Poslankyňa za stranu Sloboda a Solidarita to vo včerajšej relácii RTVS Sobotné dialógy poriadne prepískla. Pri téme očkovania totiž ospravedlňovala neskoršiu vakcináciu seniorov tým, že už nezabezpečujú ekonomický chod krajiny. Ups, aj keď svoje slová neskôr oľutovala, zvalila sa na ňu vlna ostrej kritiky. Kto okomentoval Anne Zemanovej výrok najostrejšie?

Moderátorka spomínanej relácie položila političke v éteri rádia otázku ohľadom poradia v očkovaní. Zaujímalo ju, prečo ľudia nad 65 rokov sú zaradení na vakcináciu až do ôsmej fázy. Formulácia Zemanovej odpovede vypálila naozaj nešťastne. „Očkovacia stratégia je nejakým spôsobom nastavená, ľudia nad 65 rokov sú väčšinou už v dôchodkovom veku, čiže nevytvárajú tú ekonomickú hodnotu pre chod štátu. Bez peňazí to nejde,,” nechala sa počuť politička.

Zemanovej rétorické faux pas

Úplne prvým kritikom Zemanovej teórie bol jej oponent v diskusii. Erik Tomáš ihneď zbystril a poslankyni poriadne naložil. Starší občania, seniori a dôchodcovia nie sú občania druhej kategórie a musíme na nich prihliadať rovnako. Musíme im venovať prioritu pri očkovaní, lebo zomierajú najčastejšie,“ udrel poslanec a straník Hlas – SD. Zemanová sa snažila zo svojich nešťastných rétorických kotrmelcov vyvliecť ešte počas relácie, no už bolo neskoro.

Zemanová sa neskôr za svoje slová ospravedlnila na Facebooku. – Foto: FB/AZ

Zemanová sa ešte za svoje slová dodatočne ospravedlnila na sociálnej sieti. „Mrzí ma, že formulácia mojej myšlienky v relácii Sobotné dialógy ohľadom očkovania seniorov vyznela necitlivo a tak došlo k nepochopeniu. Hlboko sa ospravedlňujem tým, ktorých som sa svojim nejasným vyjadrením dotkla. Všetkých ľudí si vážim rovnako,” snažila sa ešte zachrániť, čo sa dalo. No jej pôvodné vyjadrenie si už žilo svojim životom.

Erik Tomáš vystúpil v relácii so Zemanovou. – Foto: tasr

Aj seniori vytvárajú hodnoty

Politológ a rektor Vysokej školy politických a spoločenských vied v Kutnej hore Tomáš Koziak si o Zemaniovej výroku myslí svoje. Síce pripúšťa, že téma poradia v očkovaní je dôležitá, no formuláciu poslankyne SaS považuje za nešťastnú. „To, ako to predviedla pani Zemanová, tak to bolo veľmi nepremyslené. Bol to ďalší prípad, keď ústa idú skôr ako premýšľa hlava,” podal si političku odborník.

Politológ podčiarkuje, že aj v skupine dôchodcov sú ľudia, ktorí vytvárajú veľmi vysoké hodnoty. „Sú to lekári, vedci, alebo sú to ľudia, ktorí sú aj spoločenskejšie prospešnejší ako skupina mladých ľudí, ktorí tú vakcínu dostanú skôr, a to len preto, že formálne patria do určitej skupiny ľudí,” myslí si Koziak.

Saskárska tradícia

Koziak upozornil na zaujímavý fenomén, ktorý sa deje vo vnútri strany SaS. Podľa neho totiž Zemanová nie je jediným straníkom, ktorý urobil takýto lingvistický a myšlienkový prešľap. „V minulosti sme boli tohto svedkami aj pri iných poslankyniach. Stalo sa to pri pani Nicholsonovej, ktorá teraz odišla zo strany a stáva sa to aj pri pani Bittó Cigánikovej. V prípade niektorých poslancov zo SaS-ky to skrátka nie je ojedinelá záležitosť,” skritizoval pomery pod strechou liberálov Koziak.

Pri Nicholsonovej narážal na jej nedávnu tlačovku ohľadom čerpania eurofondov. Europoslankyňa tvrdila, že Slovensko prišlo o miliardu eur z eurokasy. Koalícia brala jej výstup ako útok do vlastných radov a Nicholsonová zo strany nakoniec odišla.

Belousovová sa už tradične vôbec nekrotila. – Foto: tasr

Ty trúba hlúpa!

Zemanovej ale nič nedarovala ani exnárodniarka Anna Belousovová. Tá je známa tým, že čo má na srdci, to má aj na jazyku a inak to nebolo ani pri Zemanovej rádio výstupe. „Ty trúba hlúpa. Oni tie hodnoty už svojou prácou za celý život vytvorili!!! Pre túto vládu nie sme ľudia, ale len spotrebný materiál,” udrela ostro bývalá politička.

Anna Belousovová si nekladie pred ústa servítky. – Foto: FB/AB

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity