Priemerný výkon stačil na postup do semifinále pohára

Futbalisti Spartaka Trnava postúpili medzi najlepšie kvarteto mužstiev tohtoročného  Slovenského pohára vo futbale. Vyhrali na pôde zlepšujúcich sa Michaloviec 2:0 po góloch Azanga a Ďuriša. Stále majú šancu pripísať si na svoje konto tretiu pohárovú trofej za sebou.

Zemplín Michalovce – Spartak Trnava 0:2  (0:1)

Góly : 37. Azango, 71. Ďuriš

Zostavy

Michalovce

Száraz – Šimko, Marjanović, Veremieiev, Magda – Karasiuk ( 46. Bednár ),  Martinez ( 46. Arevalo ) –  Jánošík ( 46. Dzotsenidze ), Vaško, Adekunle ( 46. Marcin )  – Ramos ( 76. van Kessel )

Trnava

Takáč – Djurić, Štetina, Kóša – Daniel, ( 90. Burke ), Zeljković, Procházka ( 90. Bainović ), Mikovič – Ofori ( 84. Bukata ), Ďuriš ( 90. Poznar ), Azango ( 84. Bolaji )

ŽK : Marjanović, Marcin, Dzotsenidze, Šimko – Ďuriš, Mikovič

Rozhodovali : Ruc, Jánošík, Kuba

Diváci : 1028

Gól z prvej strely na bránu

Trnavčania cestovali na východ republiky, s vedomím, že Michalovce pod novým trénerom Strakom ožívajú. Porazili Žilinu aj Zlaté Moravce. Červeno-čiernych nečakal ľahký zápas aj napriek tomu, že Michalovce nastúpili v úplne v inom zložení ako cez víkend. Úvod zápasu veľa zaujímavých situácii nepriniesol. Tisícka divákov na tribúnach videla zápas v pomalom tempe a bez šancí. Spartakovci síce držali loptu častejšie na kopačkách, no nebezpeční pre súpera neboli. Aktivitou hýril najmä Daniel, no viacero jeho centrov bolo buď nepresných alebo zblokovaných. Všetko si krídelník Spartaka vynahradil v 37. minúte, keď v páde odcentroval presne a jeho pas našiel nekrytého Azanga, ktorý hlavou otvoril skóre zápasu.

Andelov gól povzbudil a o dve minúty predviedli solídnu kombináciu. Lopta sa dostala opäť až k Danielovi, ktorý vystrelil, no brankár Száraz dobre zasiahol. V 43. minúte mohol rozhodca Ruc vylúčiť domáceho Marjanovića, ktorý zastavil nedovolene Ďuriša, ktorý by inak šiel do čistej šance. Nestalo sa a z následného priameho kopu prestrelil bránu Azango. V závere polčasu mal prácu aj brankár Takáč v bráne Trnavy. Karasiukova strela mu však vrásky neurobila.

Ďurišov gól spečatil postup Spartaka

Po polčasovej prestávke vybehli Michalovčania na trávnik so štyrmi novými hráčmi v snahe vrátiť sa do hry o postup. V 53. minúte Ofori prudko centroval z krídla pred bránu, no stav sa nezmenil. V 60. minúte si vymenili loptu Azango s Oforim, Ghančan vystrelil prudko, no nepresne. O chvíľu si svojím zbytočným zákrokom pýtal vylúčenie Martin Mikovič, rozhodca jeho faul nakoniec ocenil iba žltou kartou. Dvadsať minút pred koncom si domáci Michalovčania podpílili vlastný zápasový konár. Po chybe v rozohrávke sa k lopte dostal Michal Ďuriš a poistil vedenie Trnavčanov na 2:0. V 78. minúte ešte prenikol cez obranu Spartaka Arevalo, no Vaško najväčšiu šancu domácich na kontaktný gól nevyužil. Záver si spartakovci postrážili a vybojovali si miestenku v semifinále Slovenského pohára.