Prehra Spartaka v derby so Slovanom

Trnavčania v poslednom kole základnej časti podľahli svojmu rivalovi z Bratislavy na jeho pôde 0:2. Výkonom ani zďaleka nenadchli a domácim slovanistom nekládli väčší odpor. Počas celého zápasu vystrelili na bránu iba dvakrát. Bojovnosť Trnavčanom nechýbala, no kvalita smerom dopredu áno. Prehra v derby znamená, že Andeli vstúpia do bojov v hornej šestke z tretieho miesta.

Slovan Bratislava – Spartak Trnava 2:0 (1:0)

Góly : 16. Weiss, 90. Zmrhal

Zostavy

Slovan

Borjan – Wimmer, Bajrić, Kashia, Blackman ( 90. Pauschek) – Kankava, Savvidis, Kucka ( 90. Tolić) – Weiss ( 45. Zmrhal), Strelec ( 45. Rodrigues),  Barseghyan ( 90. Marcelli)

Spartak

Takáč – Djurić, Štetina, Kóša ( 81. Poznar) – Koštrna ( 46. Mikovič), Zeljković, Bukata ( 68. Bainović), Bernát ( 58. Paur) – Ofori, Ďuriš, Daniel ( 81. Azango)

ŽK : Barseghyan, Weiss – Kóša, Djurić

Rozhodovali : Marhefka – Jekkel, Kmec

Diváci : 11 130

Weiss prišiel, videl, skóroval a striedal

Úvod zápasu patril fanúšikom, keď pyrotechnická šou spôsobila dymovú clonu a zápas prerušili. Po vynútenej pauze Trnavčania síce držali loptu, no pre obranu domácich neboli ich akcie nebezpečné. V 15. minúte sa v strede ihriska uvoľnil Ofori a Barseghyan ho fauloval za žltú kartu. Hneď z následnej akcie šiel Slovan do vedenia. Kankava poslal loptu spomínanému Barseghyanovi, ten v pravý moment vysunul Weissa, ktorý prekonal Takáča v bráne Spartaka. Už o chvíľu mohol Armén zvýšiť náskok Slovana na dva góly, no gólman Trnavy výborne zakročil.  V 24. minúte vyskúšal pozornosť Borjana strelou Daniel. Náznak príležitosti si Spartak vytvoril aj o päť minút. Zeljkovićov center bol pre Michala Ďuriša privysoký. V ďalšom priebehu sme boli svedkami futbalu medzi šestnástkami. Hra bola často prerušovaná  a tempo upadlo. V pridanom čase prvého polčasu sa stav už nezmenil.

Zápas bez vyloženej trnavskej šance

Druhé dejstvo pokračovalo v kontúrach prvej časti zápasu. Hral sa futbal v strede poľa bez väčšieho vzruchu. V 56. minúte hlavičkoval proti pohybu Takáča aktívny Barseghyan, no gólu zabránil Kóša. Trnavčania držali loptu iba v málo nebezpečných priestoroch, obrana Slovana si poľahky poradila s útokmi spartakovcov. Slovan hral iba to, čo potreboval, Trnavčanov limitovali mnohé nepresnosti v prechode do útoku. V 78. minúte vystrelil na Takáčovu bránu z  priameho kopu Kucka. Jeho pokus bol prvou strelou v druhom polčase vôbec. O štyri minúty neskôr zlyhal Savvidis pred prázdnou bránou Spartaka. Ďalšia šanca na definitívne rozhodnutie zápasu pre Slovan prišla tri minúty pred koncom. Zmrhal však krížnou strelou vystrelil na tribúnu. Čo českému futbalistovi nevyšlo na prvýkrát, to si vynahradil na začiatku nastaveného času, keď po spolupráci s Kankavom skóroval. Slovan  derby vyhral, Spartak porazil 2:0  jasne a zaslúžene.