eReport.sk
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa prihovára z Kyjeva
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj opätovne žiada o moderné systémy protiraketovej obrany. Foto: tasr/ap

Zelenskyj znova žiadal dodanie systémov protiraketovej obrany. Zatiaľ nedostal nič

Ukrajina je stále vo vojnovom stave s Ruskom a svoje územie bráni zuby nechty. Jej prezident pravidelne žiada Západ a USA o vojenskú pomoc. A zatiaľ ju v hojnej miere aj dostáva.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v nedeľu opätovne vyzval partnerov svojej krajiny, aby jej dodali moderné systémy protiraketovej obrany. Podľa TASR o tom informovali televízia Sky News a denník The Guardian.

Po raketovom útoku desať zranených v nemocnici

„Dodávka takýchto systémov bola možná tento rok, minulý rok a dokonca ešte predtým. Dostali sme ich? Nie. Potrebujeme ich? Áno,“ povedal Zelenskyj v pravidelnom večernom videopríhovore. „Na túto otázku bolo už 2606 kladných odpovedí vo forme rôznych ruských riadených striel, ktoré zasiahli ukrajinské mestá, naše mestá, naše dediny, v období od 24. februára,“ uviedol ukrajinský líder.

„Dodávka takýchto systémov bola možná tento rok, minulý rok a dokonca ešte predtým. Dostali sme ich? Nie. Potrebujeme ich? Áno.

Volodymyr Zelenskyj, prezident Ukrajiny

Zelenskyj tiež informoval, že po ruskom raketovom útoku v Ternopiľskej oblasti na západe Ukrajiny je desať ľudí stále v nemocnici. Pri útoku na mesto Čortkiv utrpelo podľa tamojších predstaviteľov v sobotu večer zranenia najmenej 22 ľudí vrátane troch žien a dieťaťa. „Tento útok, rovnako ako drvivá väčšina ďalších ruských úderov, nemal taktický ani strategický zmysel. Je to teror, len teror,“ povedal Zelenskyj.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Americký prezident Joe Biden
  2. Francúzský prezident Emmanuel Macron.
  3. Ljudmila Denisovová na archívnej snímke z novembra 2019.
  4. Americký prezident Joe Biden hovorí o vojne na Ukrajine v Bielom dome.
  5. Volodymyr Zelenskyj

„Medzi obeťami je 12-ročné dievča z Charkova. Išlo do Ternopiľskej oblasti, aby utieklo pred ruskou armádou. A takéto skutočnosti budú teraz určovať vnímanie Ruska vo svete. Nie Peter I. alebo Lev Tolstoj, ale deti zranené a zabité pri ruských útokoch,“ vyhlásil.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zelenskyj znova žiadal dodanie systémov protiraketovej obrany. Zatiaľ nedostal nič

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti